Україна відзначатиме День Гідності та Свободи

_V_Ukrayini_stalo_na_odno_svyato_bilshe_1_2014_11_13_03_58_51

21 листопада українці відзначатимуть річниці початку подій Помаранчевої революції та Революції Гідності. Саме у ці дні в 2004 та 2013 роках на Майдані зібралися перші декілька сотень протестувальників. У цей день ми вшановуватимемо громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей в Україні.

Президент України Петро Порошенко 13 листопада 2014 року підписав відповідний Указ про відзначення Дня Гідності та Свободи. Як зауважив Глава держави, у цей день українці вшановуватимуть тих, хто восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Покоління вільних українців − головний здобуток двох революцій. Саме вони нині творять історію нашої держави. Тож не дивно, що друга річниця Революції проходитиме під гаслом «Вільні творять майбутнє».

− Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи, − сказав Петро Порошенко.

У цей день у всіх містах України мають бути проведені урочистості та меморіальні заходи. А в навчальних закладах, закладах культури, військових частинах – тематичні виставки, презентації, інші заходи, присвячені революційним подіям 2004 року та Революції Гідності. Також в цей день планується вшанування Героїв Небесної Сотні.

Автор статті