Україна відзначатиме 24 річницю Незалежності

18423621

24 серпня вся Україна святкуватиме День Незалежності – найважливіше національне свято. Цього року відзначатимемо 24 річницю з дня ухвалення Верховною Радою тоді ще Української РСР Акту проголошення незалежності України.

Цей короткий документ мав величезне значення, адже він заклав підґрунтя для побудови незалежної України. До цього у XX ст. наш народ робив кілька спроб утворити власну державу. Тут слід згадати Українську Народну Республіку, проголошену 20 листопада 1917 року, та незалежну Україну, утворену 22 січня 1918 року. Треба відзначити також відчайдушну спробу відновлення Організацією Українських Націоналістів Української держави в зайнятому німецькими військами Львові З0 червня 1941 року, придушену окупантами.

Наприкінці у 80-х роках 20 століття склалися сприятливі умови для відновлення української державницької думки. Першим кроком у цьому напрямі було прийняття 16 липня 1990 року Декларації про Державний суверенітет України. Логічним продовженням цього процесу було прийняття Акту проголошення незалежності України, який закріпили результатами проведеного республіканського референдуму. За його результатами, незалежність України підтримали 90,92 % виборців.

Цікаво, що уперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – в пам’ять про те, що рік тому  саме в цей день Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

У переддень головного свята країни, тобто 23 серпня, наша держава відзначає День Державного Прапора України. Раніше цей день святкували тільки в Києві на муніципальному рівні. Однак, 23 серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ «Про День Державного Прапора України», яким «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» було встановлено в Україні нове свято – День Державного Прапора України.

На честь свята щороку 23 серпня о 9 годині відбувається офіційна церемонія підняття Державного Прапора по всіх містах та містечках України за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій. Звичайні громадяни українці та діаспоріани у честь свята вивішують державний стяг на своїх домівках. Адже синьо-жовтий прапор – це не просто символ. Це оберіг усіх українців, під яким ми не раз здобували і здобуватимемо перемогу.

Автор статті