Україна крок за кроком імплементує законодавство ЄС щодо підвищення енергоефективності будівель

держенергоефективностіВчора на засіданні Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства підтримав проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр. №4941 від 11.07.2016) та вирішив рекомендувати ВРУ прийняти даний законопроект за основу упершому читанні.

– Першочерговою метою законопроекту є створення умов для скорочення споживання енергії убудівлях, які є найбільшими споживачами енергії як в Україні, так і в більшості країн ЄС, – наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що проект Закону розроблено Держенергоефективностіспільно з Мінрегіоном з метою імплементації Директиви 2010/31/ЄС. Відповідно в Україні запроваджуватимуться ті заходи, які реалізовуються в усіх країнах-членах ЄС та країнах Енергетичного Співтовариства.

Одне з основних положень законопроекту – це запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. В сертифікатах зазначатимуться дані про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній. Згідно з проектом Закону з 1 січня  018 року така сертифікація вокремих випадках буде обов’язковою, а саме: для об’єктів будівництва; будівель, що продаються або передаються в оренду на строк не менше одного року; для державних установ; а також у разі отриманнядержавної підтримки здійснення енергоефективних заходів.

Також передбачається створення відкритих баз даних: сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель, звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель. Відповідальним за це буде Держенергоефективності.

Крім того, планується запровадити атестацію виконавців сертифікації енергетичної ефективностібудівель.

– Для цього ми застосували максимально спрощений ліберальний підхід – органом, що проводить атестацію, будуть відповідні атестаційні комісії профільних ВНЗ або саморегулівні організації, – уточнив Сергій Савчук.

За словами Голови Агентства, система енергетичної сертифікації також є важливою для удосконалення механізмів державної підтримки населення на впровадження енергоефективних заходів. Це є європейською практикою, що для надання державної підтримки має бути зафіксована досягнута економія енергоресурсів.

За інформацією Держенергоефективності

Автор статті