Учням – професійне й цікаве навчання, підприємцям – гідні кадри, – Віталій Коваль на зустрічі в професійному училищі

_DSC0298У Черкаському професійному училищі будівельних технологій модернізують майстерні, створюють спеціальні навчально-практичні центри для підготовки кваліфікованих робітників за різними професіями будівельного напрямку. Цей заклад відвідав сьогодні перший заступник голови ОДА Віталій Коваль спільно з керівником обласного управління освіти Валерієм Данилевським.

_DSC0230 _DSC0262 _DSC0221Тут активно проходять ремонтні роботи в проектованих Центрах, де самі ж учні набувають відповідних професійних навиків. Без цього, переконана керівниця закладу Валентина Молоцило, не можливо дати учню необхідну базу. Так, училище тісно співпрацює з приватними підприємствами та компаніями, представники яких не лише забезпечують заклад необхідними для практичних робіт матеріалами, а й залучають учнів до практики на їхніх виробництвах. Тож, про підготовку кваліфікованого робітника та поліпшення матеріально-технічної бази в межах співпраці влади, освітян і підприємців йшлося на зустрічі в навчальному закладі.

_DSC0238– Поступово створюємо новий освітній простір для учнів Черкащини, – сказав Віталій Коваль, –  з відповідним обладнанням та методами навчання, насамперед для того, аби зацікавити. І це надзвичайно важливо – як для учнів, так і самих викладачів. Нині будівельна галузь стрімко розвивається, й відповідно зростає попит на робітничі професії. Відтак у наших пріоритетах – розвиток професійної освіти. З цією метою плануємо спрямувати 28 млн грн з обласного бюджету на заклади профтехосвіти – для створення сучасних лабораторій, зокрема й навчально-практичних центрів, де учні зможуть отримувати навики на модернізованому обладнанні. Наше завдання сьогодні – навчити молодих людей фахових умінь, щоб вони, завершивши навчання  в закладі, йшли не в центри зайнятості, а одразу на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну зарплатню нашим працівникам. А в останніх натомість був стимул працювати в Україні, а не за кордоном.

_DSC0278 _DSC0287Валентина Молоцило зауважила, що заклад намагається максимально оновлювати навчальну базу, застосовуючи новітні тенденції у сфері будівельних робіт. У цьому допомагають їхні партнери-підприємці. Училище співпрацює з ПП «Кампанія Акватерм- Україна», ДП «ГЕРЦ», ПП «ЗІП»,  ТМ «ТРІОРА»,  ТОВ «Гідросфера МКС», ТОВ «САнтехстиль», ТОВ «КАН» та іншими. А готують тут штукатурів, малярів, лицювальників-плиточників, монтажників гіпсокартонних конструкцій, санітарно-технічних систем і устаткування, електрозварників та ін.

_DSC0308 _DSC0330 _DSC0317На базі закладу нині працює 2 навчально-практичні центри: «Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій» та «Навчально-практичний центр сантехнічного обладнання та устаткування з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». На завершальному етапі – створення центрів із підготовки монтажників гіпсокартонних конструкцій та технології монтажу підшивної стелі, малярів, робітників опоряджувальних професій.

_DSC0332 _DSC0363 _DSC0369 _DSC0371Учасники зустрічі говорили про потребу сучасного обладнання професійних закладів, оновлення кваліфікаційних характеристик викладачів, розширення напрямків, стимули до подальшого гідного працевлаштування випускників тощо. Вони також оглянули майстер-класи за участі учнів та викладачів.

 

Автор статті