Учасники двох українських революцій зустрілися у Черкаському національному

1

Дві українські демократичні революції згадали у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького напередодні Дня Гідності та Свободи.

На круглий стіл «Молодь у боротьбі за відновлення української державності: від Помаранчевої революції до Євромайдану» зібралися учасники обох революцій, АТО, а також волонтери, студенти і викладачі університету.

У недавнє минуле повертала вражаюча виставка світлин Степана Вінярського, зроблених під час обох революцій — «Україна — територія Гідності та Свободи». І безкровна революція 2004 року, і важкі, криваві події 2013-2014 років представлені обличчями людей, які не побоялися кинути виклик Системі і які нині беруть на себе відповідальність за Україну, відстоюють її на передовій, працюють на її процвітання. Багато таких патріотів нині працюють і навчаються у Черкаському національному. На жаль, є й ті, хто віддав своє життя на сході України.

Зустріч почалася зі вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за свободу України.

Ректор університету Олександр Черевко як учасник і організатор Помаранчевої революції нагадав, що молодь є рушійною силою усіх демократичних революцій — і Революції на граніті, і Помаранчевої, і Революції Гідності.

— Ми з кожним роком переконуємося, що прагнення євромайданівців та Героїв Небесної Сотні є продовженням ідей Помаранчевої революції. Саме ці ідеї відстоюються і сьогодні, але тепер вже зі зброєю в руках, — зазначив він. — Однак ми всі повинні через помилки прийти до єдності. І ніколи не розчаровуватися в тому, чого досягаємо з такими труднощами.

Учасник Євромайдану, четвертокурсник ННІ історії та філософії Антон Ведула поділився своїми думками про здобутки революції Гідності. Це і початок потужного волонтерського руху, і знайомство світу з Україною, яку раніше знали або як країну колишнього СРСР, або як «пристанище фашистів» — такий образ створювала російська пропаганда. А ще громадянське суспільство показало, що здатне на справжні дії. Крім того, революція привела до активного громадського життя молодь.

Василь Шкут, автомайданівець, захисник Донецького аеропорту застеріг усіх від розчарування. І зазначив, що кожен повинен починати змінювати самого себе.

У Наталії Вернидуб, громадської активістки та учасниці Революції гідності, викликав захоплення творчий порив Майдану, який дав справжній імпульс і для державотворців, і для митців.

У своєрідному підсумку доктор історичних наук Юрій Присяжнюк зазначив, що нині Україна має проблему елітарності своєї еліти. Але він покладає великі надії на молодь, на школярів, які мислять і відчувають інакше, ніж старше покоління.

«Слава українському студентству, слава козацтву, слава воїнам, які боронять рідну землю, слава Україні!» — завершив свій виступ Юрій Петрович.

На згадку про участь у доленосних для України подіях учасники революцій отримали нагрудний знак «Почесна відзнака ректора».5

Серед нагороджених — викладачі університету Василь Пахаренко, Віталій Масненко, Юрій Присяжнюк, Володимир Салапатов, Юлія Волинець, Олена Погрібна та багато інших. Нагрудний знак отримали і студенти.

7

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Автор статті