У Золотоноші ділились досвідом якісної освіти

на головну

Створити нові традиції доступної, публічної освітньої політики, зробити її максимально прозорою та ефективною для усіх учасників освітнього процесу на Черкащині. Такою була мета проведення обласного семінару для освітян, що відбувся у Золотоноші.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський окреслив важливу тенденцію щодо переходу від традиційної до державно-громадської системи управління освітою. Зокрема, наголосив на чіткому розмежуванні функцій між суб’єктами управління освітою, активізації участі батьків, піклувальних та інших рад, меценатів, громадських організацій, фондів, засобів масової інформації в освітньому процесі навчальних закладів.

2

– Запровадження державно-громадського управління освітою, на нашу думку, забезпечить поступовий перехід від адміністрування до консультування в управлінському процесі на рівні «місцевий орган управління – заклад освіти – місцева громада», – наголосив головний освітянин області.

Начальник відділу освіти Золотоніської міської ради Ольга Строкань означила стан справ в освітній галузі міста Золотоноша, відзначивши значну підтримку влади та меценатів. Окремо Ольга Миколаївна торкнулася питання кадрового забезпечення, інноваційної діяльності, міжнародного співробітництва.

Із першим позитивним досвідом ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, навчальних закладів та місцевої громади у Золотоноші, учасники семінару змогли ознайомитися наочно, відвідавши навчальні заклади міста.

3

Загалом у семінарі «Громада, влада, освіта: створення сприятливого освітнього середовища» взяли участь керівники органів управління освітою та завідувачі районними, міськими методичними кабінетами.

– У нас золоті діти і золоті педагоги. Ми пишаємося ними і робимо все для того, щоб забезпечити належні умови навчання та роботи в навчальних закладах міста. Забезпечення освіти – пріоритет влади, – сказав міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, наголосивши на співпраці місцевої влади з освітою.

Автор статті