У вихідні в області прогнозують грози

depositphotos_157476062-stock-video-rain-falls-on-the-beautifulАтмосферний фронт, який простягнувся від Білорусі до Балкан через Західну Україну, 1 червня наблизиться до центральних областей. Тому завтра на Черкащині прогнозуються дощі з грозами, які місцями супроводжуватимуться шквалистим посиленням вітру та градом. Про це повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У неділю також можливі подібні небезпечні погодні явища у супроводі локальних дощів, але їх інтенсивність зменшиться. Дощі дещо послаблять спеку. Нічна температура очікується в межах +11..+16º, а денна +25..+27º. Вітер північного напрямку додаватиме відчуття свіжості. А вже початок нового тижня прогнозується погожим.

За попередніми оцінками, червень цього року на Черкащині буде дещо прохолодним та забезпечений дощами. Середньомісячна температура прогнозується на рівні +18º, сума опадів за місяць 70-80 мм. При цьому, перша половина місяця досить тепла і з недобором опадів, а друга – прохолодна та дощова.

Похолодання в другій половині місяця можуть привести до зниження нічних температур до 5-6º. Хвилі тепла на початку та наприкінці червня створять кілька дуже теплих днів (28-31º).

Впродовж місяця погода буде нестійкою. Теплі дні чергуватимуться з прохолодними на фоні частих грозових дощів. В періоди змін, переходу від потеплінь до похолодань на фоні температурних контрастів спостерігатимуться небезпечні явища погоди: грози, шквали, град, зливи, можливі смерчі.

 

Автор статті