У вихідні на Черкащині знову дощитиме

059Вихідними погода в області обіцяє бути дощовою. Найбільш рясні дощі очікуються 15 травня, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

14-15 травня погоду Черкащини формуватиме циклон із заходу. Тому очікується помірний дощ, місцями у супроводі гроз. 14 травня в нічні та ранкові години у Черкасах та місцями по області прогнозується сильний дощ. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря 14.05 становитиме: вночі 8..13º, вдень 16..21º.

15 травня денна температура повітря знизиться на кілька градусів – 14-19º.

Як відзначає Віталій Постригань, після практично десятиденного періоду сухої погоди, з 5 травня на Черкащині задощило. Однак опади вже мають літній характер – спостерігаються як окремі сильні зливи, часом у супроводі гроз, шквалів та граду, так і невеликі дощі. За спостереженнями метеостанцій області, загальна кількість дощу з початку місяця вже становить від 19 до 40 мм, або 40-80 % місячної норми. Найбільше опадів було зафіксовано метеостанціями західної частини (Жашків, Умань), де за лічені години 1-2 днів випала половина місячної норми опадів. А в с. Піщане, що на Золотоніщині, 11 травня спостерігався дуже сильний дощ – зафіксовано 39 мм, що відповідає 91% місячної норми.

Не виключено, що на окремих полях сильні дощі у супроводі граду та шквалів могли завдати шкоди сільгоспкультурам. Однак, в межах області таких площ не багато.

Крім того, травневі дощі при відсутності спеки, є запорукою доброго врожаю зернових колосових культур, добрим стартом для наростання вегетативної маси трав та розвитку пізніх культур.

Автор статті