У Смілянському лісгоспі триває лісокультурна кампанія

Перший тиждень весни покликав лісівників до найвідповідальнішої справи усього трудового року – створення нового лісу. Так, цієї лісокультурної кампанії у ДП «Смілянський лісгосп» буде висаджено близько півмільйона сіянців головних лісоутворюючих порід, створено понад 100 гектарів нового лісу та доповнено лісові культури на площі 210 гектарів.

Будянське лісництво – одне із підрозділів Смілянського лісгоспу, де впевнено і сміливо впроваджують нові технології вирощування культур та постійно удосконалюють виробничий процес. Багато років поспіль тут вирощують сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою. Раніше для цього використовували поліетиленові пакети, а минулого року вирішили освоїти новий метод – вирощування сіянців у касетах. Окрім того, під нову технологію довелося переобладнати традиційні мечі Колесова, надавши їм конусоподібної форми, аби вони співпадали з діаметром касет.

Вже зараз висаджують у відкритий грунт однорічні сіянці дубків, котрі виросли із насіння жолудя. Вони хоч нині і крихітні, однак мають міцну, непошкоджену кореневу систему, що дасть їм можливість повноцінно розвинутися у високопродуктивний ліс. Зокрема, у Будянському лісництві цієї весни буде висаджено більше 27 тис. шт. сіянців на 20,6-гектарній площі.

Хвилюється лісничий Віктор Харченко і це неможливо приховати. Каже, що такі почуття завжди, коли закладаються основи нового лісу. Сам особисто перевіряє виконану роботу підлеглих: чи на достатній глибині знаходиться коренева шийка сіянця, чи правильно зроблена ямка для посадки… Немає дрібниць у цьому процесі – усе важливо, усе потрібно враховувати.

Весна для працівників лісгоспу – гаряча пора. Це як для хлібороба: результатом посівної буде врожай, а для лісівника – здоровий та якісний ліс. Однак його зусилля оцінять вже нові покоління через десятки років, тож зараз потрібно максимально уважно і безпомилково зробити все, аби новий ліс у майбутньому став окрасою та гордістю.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті