У січні стартувала деклараційна кампанія

до_першого_ДФС

З 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2015 року. Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік громадянам, а також підприємцям та особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, варто подавати за новою формою та за місцем своєї податкової адреси. Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. повідомляють в Головному управлінні ДФС у Черкаській області.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року 3 травня 2016 року. Граничний термін для громадян, які подаватимуть декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки – 31 грудня 2016 року.

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 10 лютого 2016 року. Разом з доходами від підприємницької діяльності вони декларуватимуть  іноземні та інші доходи.

Одним з нововведень декларування – 2016 є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі.

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2015 року. У фіскальній службі Черкащини нагадують, що обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи виникає у громадян у разі отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2015 року податок не утримувався, отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів, отримання іноземних доходів, а також у випадку, якщо протягом 2015 року оподатковувані доходи нараховувалися у формі заробітної плати, двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 146 160 грн. та інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Податкова декларація може подати платник особисто або за допомогою уповноваженої на це особи, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, а також через засоби електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. У фіскальній службі Черкаської області рекомендують подавати декларацію за допомогою сервісу «Декларування та допомога он-лайн»: http://sfs.gov.ua/incomedecl

Декларанти можуть отримати детальні роз’яснення та допомогу при складенні декларації у центрах обслуговування платників (ЦОП) державних податкових інспекцій області. Режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні: 9 січня 2016 року у режимі чергування до 16-00 год.; 8 січня – у режимі чергування  до 18-00 год.; 7 та 10 січня – вихідні; 6 січня 2016 року – робочий день до 17-00 год.; 4 та 5 січня 2016 року – звичайні робочі дні.

 

Автор статті