У розвиток сонячної енергетики в зоні відчуження готові інвестувати 39 компаній

1460402603-8317Завершився перший  етап збору заявок від інвесторів на будівництво об’єктів відновлювальної енергетики. Як розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у інтерв’ю виданню «Bloomberg», загалом надійшло 39 інвестиційних проектів від компаній з різних країн світу. Про це повідомляють в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

На думку Міністра, це хороше зрушення у реалізації парку відновлювальної енергетики на території зони відчуження.

– Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження. Надійшли пропозиції з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусії, а також України, – розповів в інтерв’ю Остап Семерак.

Він зазначив, що задля поліпшення інвестиційної привабливості України Уряд раніше знизив вартість оренди державного майна та спростив процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.

– У цьому випадку ми не прагнемо отримувати прибуток від використання землі, ми хочемо, щоб був прибуток від інвестицій, – розповів Міністр екології та природних ресурсів України, зазначивши, що території у зоні відчуження і надалі залишаються непридатними для ведення сільського господарства.

Нагадаємо, торік 15 грудня Державне агентство України з управління зоною відчуження розпочало надавати у користування земельні ділянки для будівництва об’єктів сонячної генерації. Інвесторам, які висловлять заінтересованість у реалізації проекту, буде надана всебічна підтримка з боку Мінприроди та ДАЗВ у частині оформлення права довгострокової оренди обраних майданчиків та зміни їх цільового призначення.

Автор статті