У рамках Всеукраїнського туру освітяни обговорили реформування галузі

81081989Днями в Черкасах, в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТи: взаємодія заради змін», обговорювали питання реформування галузі освіти. Захід проходив за ініціативи Міністерства освіти і науки України спільно з громадською організацією «Центр UA» та аналітичним центром «CEDOS».  Метою туру є збір позицій, думок та пропозицій представників найактивніших спільнот місцевих громад для розробки системних змін в Україні.

До участі також долучилися начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, керівники органів управління освітою, закладів освіти, вчителі.

У рамках публічної консультації з представниками профільного міністерства було обговорено основні положення нового закону «Про освіту», а саме: автономізація в освіті, подолання корупції, рівний доступ до якісної освіти тощо.  Також розглянули питання функціонування інститутів післядипломної освіти педагогічних працівників, співпраця органів влади та закладів освіти, засади створення нової структури школи, що сприятиме формуванню індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня.95210838

 Учасники заходу взяли участь у тренінгу, протягом якого розглядалися ключові засади нового закону «Про освіту», що стосуються системи забезпечення якості освіти.

У рамках заходів було заслухано пропозиції та думки учасників, серед яких можна виокремити наступні: нормативне регулювання домашнього, екстернатного навчання, підвезення учнів, проходження підвищення кваліфікації вчителів, ліцензування закладів освіти, якість надання освітніх послуг.

За інформацією Управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті