У прокуратурі області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів

IMG_3326Про стан законності та протидію злочинності в Черкаській області, зокрема її організованим проявам і корупції, за наслідками роботи впродовж 2016 року говорили на координаційній нараді керівників правоохоронних органів області за участі заступника голови – керівника апарату ОДА Сергія Овчаренка. Вона відбулася в прокуратурі області 27 січня.

Учасники заходу відмітили, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян у поточному році.

IMG_3324Торік завдяки вжитим скоординованим заходам правоохоронним органам регіону вдалося зменшити кількість скоєних умисних вбивств, злочинів проти громадської безпеки, правосуддя, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини та громадянина. Збережено тенденцію до зниження кількості кримінальних правопорушень, скоєних особами, які раніше їх вчиняли, а також у стані алкогольного сп’яніння. Відсутній ріст злочинності серед неповнолітніх.

Учасники наради наголосили, що варто покращувати роботу задля реальної результативності. Зокрема щодо виявлення та профілактики, як злочинів, пов’язаних з корупцією, так і корупційних правопорушень, адже протидія корупції – один із пріоритетних напрямків діяльності всіх правоохоронців.

IMG_3325Окреслено коло проблемних питань, у вирішенні яких правоохоронці повинні вжити першочергових заходів, одним з яких є виявлення та розслідування резонансних та актуальних кримінальних проваджень, перш за все з питань використання надр, земельних та лісових ресурсів, бюджетних коштів, у тому числі виділених для внутрішньо переміщених осіб, вчинення корупційних правопорушень. На постійному контролі повинен залишатися стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини стосовно учасників мирних акцій протесту.

Слід посилити роботу щодо виявлення організованих злочинних угруповань на пріоритетних напрямах, а саме: у бюджетній, банківській, кредитно-фінансовій, податковій та земельній сферах, щодо рейдерства та торгівлі людьми.

За підсумками наради визначено першочергові орієнтири спільних скоординованих дій правоохоронців, спрямованих на утвердження законності та протидії злочинності на Черкащині.

За інформацією прокуратури Черкаської області

Автор статті