У прокуратурі обговорили стан додержання законодавства під час використання бюджетних коштів на реконструкцію, будівництво, ремонт й утримання автомобільних доріг   

IMGP6722Сьогодні у прокуратурі Черкаської відбулась міжвідомча нарада, на якій обговорили стан дотримання чинного законодавства під час використання бюджетних коштів на реконструкцію, будівництво, ремонт й утримання автомобільних доріг, захисту інтересів держави від протиправних посягань у цій сфері.

У нараді взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець, прокурор області Сергій Овчаренко, представники органів місцевої державної виконавчої влади, обласної поліції, органів служби безпеки, фіскальної служби, органів державного нагляду (контролю), керівники місцевих прокуратур і структурних підрозділів прокуратури області.IMGP6726

Прокурором області відмітив, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронних і контролюючих органів у вказаній сфері є головною метою наради, адже, незважаючи на суми коштів, виділених на розвиток автомобільних доріг регіону, та освоєних упродовж 2018-2019 років, їх стан залишається вкрай незадовільним. Тому, вказана сфера має стати пріоритетною в діяльності не лише правоохоронців, а й усіх відповідних уповноважених органів.

Необхідно сконцентрувати додаткові зусилля на попередженні, виявленні, розкритті та розслідуванні резонансних фактів корупційних схем розкрадань і привласнень бюджетних коштів у великому та особливо великому розмірах, не лише шляхом завищення об’ємів виконаних робіт та їх вартості, а й шляхом використання механізму публічних (державних) закупівель, вчинення злочинних посягань організованими злочинними групами.

На сьогодні з числа розпочатих 46 кримінальних проваджень  упродовж вказаного вище періоду, до суду вже скеровано 11 обвинувальних актів, в яких заподіяно збитків інтересам держави в розмірі понад 5 млн грн. Проте, на цей час жодного посадовця не засуджено до реальної міри покарання та не відшкодовано спричинені збитки за їх рахунок.

Також Сергій Овчаренко наголосив на необхідності активізувати використання представницьких повноважень поза межами кримінального провадження не лише органами прокуратури, а в першу чергу, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, іншим  замовникам робіт, які мають здійснювати контроль за їх якістю і повнотою.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець зазначив, що питання стану автомобільних доріг  державного та місцевого значення – на особливому контролі. Наразі прикладаються значні зусилля до ефективного використання бюджетних коштів і належного забезпечення реконструкції, будівництва та ремонту доріг у найкоротший строк.

З доповідями та поясненнями виступили також інші учасники заходу.

Після обговорення стану дотримання чинного законодавства під час використання бюджетних коштів на реконструкцію, будівництво, ремонт і утримання автомобільних доріг, захисту інтересів держави від протиправних посягань у цій сфері, учасники наради окреслили коло проблемних питань, для вирішення яких визначили спільні заходи, спрямовані на протидію злочинам указаної категорії та належного виконання покладених функцій.

За інформацією Прокуратури Черкаської області

 

 

                                                          Прес-служба прокуратури Черкаської області

Автор статті