У прокуратурі Черкащини підсумували результати роботи за півроку

?????????????????????????????Минулої п’ятниці у прокуратурі Черкаської області на оперативній нараді обговорили результати роботи відомства за пекрше півріччя цього року та визначили додаткові заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів прокуратури Черкащини.

Оперативну нараду відкрив прокурор області Сергій Овчаренко. Він відзначив, що цього року, після зміни територіальної структури органів прокуратури, в умовах запровадження нових принципів роботи зусилля спрямовувались на ефективну реалізацію визначених законодавством функцій та завдань, а також забезпечення реальних результатів діяльності прокурорсько-слідчих працівників. Загалом же за перше півріччя в роботі прокурорів є як позитивні тенденції, так і нагальні проблеми, які потрібно невідкладно вирішувати.

На жаль, за статистикою спостерігається погіршення криміногеної ситуації в області. Аналіз цифр за останні три роки показав, що на Черкащині має місце ріст злочинності з одночасним зниженням ефективності слідства. Так, якщо у 2015 році рівень злочинності збільшився у порівнянні з 2014 роком на 24 %, то цього року зросла ще на 30%. Вдвічі за останні три роки зросла кількість тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи. А злочинів проти власності стало більше майже на 80 %, випадків незаконних заволодінь транспортними засобами – на 120 %. Зменшується лише кількість проваджень, виявлення яких потребує зусиль правоохоронців, їх співпраці з органами контролю – службових злочинів стало на 30 % менше. Певним чином це  обумовлено тривалістю реформування системи правоохоронних органів.

Прокурор області вказав на необхідність активізації спільних зусиль усіх силових структур, спрямованих на протидію та зменшення рівня злочинності в регіоні, результативне розслідування кримінальних проваджень у бюджетній сфері та з питань земельних відносин, а також підвищення відсотків відшкодування збитків, заподіяних злочинами цієї категорії.

Позитивні тенденції відмічаються в роботі органів прокуратури щодо дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні. У порівнянні з минулим роком зменшено кількість виправданих осіб (9 проти 12), при чому жоден з них не утримувався під вартою. Також не допущено жодного факту закриття стосовно обвинувачених, підозрюваних проваджень з реабілітуючих підстав. Вдвічі знизилася кількість повернутих судами обвинувальних актів, клопотань про застосування заходів медичного, виховного характеру, звільнення від кримінальної відповідальності (з 85 до 45).

У порівнянні з минулим роком, зросла втричі результативність досудового розслідування в органах фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України. До суду скеровано 13 обвинувальних актів (проти 4 у 2015 році), зменшено залишок на 3,6% (по державі +13,2%).

Покращено ефективність слідства прокуратури. Так, досудове розслідування завершено у майже кожному другому провадженні (147, або 58%), що на 15,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року (3327). Кожне третє таке провадження про корупційні правопорушення. Значно вищим загальнодержавного є стан касаційного реагування, у кримінальних провадженнях – 84,2% (по державі 61,6%). За результатами касаційного перегляду прокуратура області знаходиться на 2 місці по державі.

З метою захисту інтересів громадян та держави органами прокуратури вжито низку заходів представницького характеру. Судами задоволено 127 позовів прокурорів на загальну суму понад 15 млн 28 тис. грн. Забезпечено виконання судових рішень за позовами прокурорів на суму 9 млн 536 тис. грн. з 27 млн 797 тис. грн. Відсоток реального виконання становить 34 %, що є вищим загальнодержавного (32 %).

Водночас, прокурор області звернув увагу керівників місцевих прокуратур на активізації виявлення та протидії корупції на цьому напрямі.

Підводячи підсумки наради, керівник відомства Сергій Овчаренко підкреслив, що необхідно активізувати досудове розслідування кримінальних проваджень для прийняття процесуальних рішень, зокрема підвищити результативність розслідування слідчими поліції кримінальних проваджень про кримінальні корупційні правопорушення, вжити скоординованих заходів щодо профілактики тяжких та особливо тяжких злочинів.

Також потребує активізації робота у сфері протидії організованій злочинності. Зокрема викривати тих, хто є організатором злочинної діяльності, особливо в результаті якої інтересам держави та територіальних громад заподіяно збитки. Рішучі та наступальні дії необхідно здійснювати у боротьбі з корупцією,  в тому числі адміністративно-караної. За підсумками наради розроблено низку заходів для усунення допущених недоліків в організації прокурорської роботи.

За інформацією прокуратури Черкаської області

Автор статті