У новій галереї презентували ювілейну виставку Ольги Мартинової

???????????????????????????????

В Черкасах у нещодавно відкритій  галереї майстрів народного мистецтва відбулась виставка «Полотняні обереги». Тут представлені роботи заслуженої майстрині України, очільниці обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Мартинової.

Ольга Михайлівна з дитинства творчо працює. А тут презентовані аплікативні роботи прикладного характеру, традиційні творчі рушники, сорочки, хустки, створені за народними мотивами та осучаснені, адже за  словами майстрині, інколи хочеться додати щось своє.

???????????????????????????????

Заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль привітав Ольгу Мартинову, вручив подарунки, а ще подякував усім народним майстрам за творчість.

– В орнаментах, лініях дійсно закладена глибочінь нашої нації, – сказав Віталій Володимирович. – Зокрема вірування, традиції, навіть бачення того, як розвиватиметься наша держава, – все те, що бажаємо передати через вишивку.

Віталій Володимирович з приємністю відзначив, що вишиванки майстрів Черкащини, зокрема й дитячі роботи, торік були представлені на традиційній благодійній ярмарці в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Серед них є і витвори Ольги Мартинової.

До вітальних  слів долучився і начальник управління містобудування та архітектури ОДА Василь Дмитренко. Він розповів, що обласною адміністрацією було оголошено різдвяний конкурс на краще оформлення інтер’єру, екстер’єру, площі в області. І саме це приміщення, на думку комісії, в складі якої лауреати державних премій, заслужені художники, архітектори, стало найкращим. В обох номінаціях першого місця  удостоєна Галерея народного мистецтва, за що Ользі Мартиновій вручили грамоту.

???????????????????????????????

Ольгу Михайлівну вітали представники міської влади, колеги, друзі.

– Майстри заслуговують на ось таку галерею, – сказав секретар Черкаського осередку Національної спілки художників України Іван Фізер, – адже їхнє мистецтво – це основа основ й воно завжди гарантує успіх.

Ольга Мартинова натомість дякувала всім, зокрема й тим, хто допомагає їй у створенні таких гарних витворів.

???????????????????????????????

– Та найбільше  я вдячна своїм предкам, – сказала майстриня, – які навчили мене любити народне мистецтво. І навіть перші невеличкі роботи, які я робила, були заслугою моєї бабусі, батьків. Допоки житиме народне мистецтво, доти буде Україна. А ми шануватимемо все те, що нам залишено в спадок, – наголосила Ольга Мартинова.

Автор статті