У наступному році в Україні відкриватимуть нові “Прозорі офіси”

54Створення центрів надання адміністративних та соціальних послуг на зразок «Прозорий офіс» по всій країні – це одне з пріоритетних завдань, визначених Урядом.  Про це зазначив Державний секретар Мінсоцполітики Віктор Іванкевич у ході засідання робочої групи з питань надання субвенції з державного міським бюджетам на проведення робіт, пов’язаних зі створенням і забезпеченням функціонування центрів надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс”. Його реалізація має сприяти запровадженню ефективної системи надання послуг у сфері соціального захисту населення, а також забезпечити прозору та зрозумілу взаємодію органів влади та громадян, інформують в Міністерстві соціальної політики України.

Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.10.2017 № 736-р „Деякі питання створення та забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг, у тому числі послуг соціального характеру, в форматі “Прозорий офіс” було затверджено перелік міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, що мають намір створити та забезпечити функціонування таких центрів.

У Державному бюджеті України на 2017 рік за КПКВК 2511170 передбачена субвенція міським бюджетам Дніпра, Житомира, Кам’янська, Києва, Кропивницького, Львова, Новоград-Волинського, Одеси, Харкова та Черкас на проведення необхідних робіт у цьому напрямі, зокрема, затверджено видатки у сумі 113 562,1 тис. грн у розрізі місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць.

До Мінсоцполітики вже подані заяви Кам’янської, Одеської, Черкаської та Харківської міських рад щодо отримання субвенції з Державного бюджету на створення «Прозорих офісів» у 2017 році.

Робоча група їх розглянула та заслухала інформацію представників зазначених міст про стан підготовки споруд до функціонування у якості «Прозорих офісів». Як наголошувалося, роботи вже активно ведуться – за рахунок місцевих бюджетів. Аби їх успішно завершити, потрібна фінансова допомога держави. Робоча група прийняла позитивне рішення щодо задоволення заявлених потреб.

Відкриття «Прозорих офісів» планується у наступному 2018 році.

Автор статті