У Мокрокалигірській ОТГ – Новий освітній простір

527186a2ee8ddd54c26bc75efa09583eМокрокалигірська сільська ОТГ – це об’єднана територіальна громада з трирічним досвідом роботи та професійною командою менеджерів і спеціалістів-практиків. Тут не закрито жодного загальноосвітнього та дошкільного навчального закладу. Сьогодні в громаді повноцінно працюють  Мокрокалигірська та Ярошівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також 4ДНЗ «Ромашка» (с. Мокра Калигірка); «Веселка» (с. Суха Калигірка); «Малятко» (с. Єлизаветка); «Тополька» (с. Ярошівка), інформують в Черкаському РВ Асоціації міст України.

Голова громади Вікторія Пипа зазначає, що створення Нової української школи – це надто складне завдання, але за цим – майбутнє України і кожної громади. Вже давно назріло оновлення змісту освіти, зорієнтованої на життя та потреби дитини, забезпечення високої кваліфікації педагогічних кадрів та низка інших новацій. Для цього необхідно змінити і просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання, забезпечити проектну, командну діяльність у педагогічному процесі. Освітній простір потребує широкого використання ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів, оновлення навчального обладнання, приведення у належний стан приміщень і комунікацій, комфортність довезення учнів до навчальних закладів, створення умов для фізичного розвитку учнів.

Реалізуючи стратегічну освітню ціль, громада встановила 20 нових комп’ютерів, нові меблі, мобільні робочі місця для учнів, шкільне обладнання.

Придбано шкільний автобус, на який витратили 1,680,0 тис. грн (840 тис. грн – обласний бюджет, 840 тис. грн – кошти громади). Коштом місцевого бюджету повністю оновлено котельню Мокрокалигірської ЗОШ, встановлено два сучасних твердопаливних котли. Повністю відмовившись від газу, зекономлені кошти будуть спрямовані на розбудову Нової української школи.

В усіх дитячих садочках зроблено ремонти, замінено вікна.

Звичайно, це лише частка у модернізації освіти: і за формою, і за змістом. Та у Мокрокалигірській громаді добре розуміють – створення економічно сильної громади розпочинається з якісного навчання дитини. То ж вже навчального року учні та батьки відчують перші перетворення в освітній галузі.

Автор статті