У лісорозсаднику на Золотоніщині на весну планують виростити понад 2 млн сіянців

DSC_2661Ліплявський лісорозсадник – це місце, де народжуються майбутні ліси Золотоніського лісгоспу. Цього року тут засіяли 1,7 га основних лісоутворюючих порід. Тож на весну планують виростити близько двох мільйонів сіянців, говорить директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Кожен сіянець тут плекають та доглядають, як немовля, аби згодом виростити могутній ліс для нащадків. Основну площу займає сосна звичайна, адже є головною лісоутворюючою породою цього краю. Окрім того, тут вирощують сіянці акації білої, дуба звичайного та червоного.

Окрім основних лісоутворюючих порід на розсаднику вирощують й новорічні ялинки. В цьому році посадили 2 га. Зараз на плантаціях проводять догляди – механізовані та ручні.

Загалом вирощування якісного посадкового матеріалу це надзвичайно клопітка робота, яка потребує чимало часу та зусиль. Найперше, необхідно зібрати насіння, підготувати грунт, внести добрива. З появою перших сіянців, необхідно регулярно за ними доглядати. Чималих клопотів лісівникам додають бур’яни.

 

Автор статті