У лісах Черкащини триває пожежонебезпечний період

imagesЦе – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників. Адже вже традиційним для весни є масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів, що завдає величезної шкоди довкіллю.

Чи не найбільше лісівників турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо. Тож лісівники закликають жителів Черкащини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників.

Згідно «Комплексного плану для органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2016 року», затвердженого на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Черкаської ОДА (протокол №15 від 23 березня 2016 р.) – заборонено сільськогосподарські спали на земельних ділянках, що межують з лісовими насадженнями, торфовищами та сільгоспугіддями, а також вогневу очистку в смугах відведення автомобільних доріг, залізниці та ліній електромереж.

Нагадуємо, що спалювати суху рослинність заборонено й відповідно до чинного законодавства. Згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб –від 850 грн. до 1190 грн.

Відзначимо, з початку березня розпочалося чергування в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарювання, лісгоспах, лісництвах, лісових пожежних станціях, здійснюється патрулювання державної лісової охорони в лісових обходах, налагоджена взаємодія з підрозділами управління Національної поліції, управління ДСНС в Черкаській області щодо охорони лісів від пожеж.

Для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, пожежний трактор (на базі Т-150), 25 мотопомп, 5 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ), 263 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Облаштовуються нові та проводиться догляд за існуючими мінералізованими смугами. Встановлюється та поновлюється наглядна агітація на протипожежну тематику. Перекрито 174 позапланові дороги.

Функціонують 13 телевізійних систем відеоспостереження, ще дві таких відеокамери буде встановлено найближчим часом.

 

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті