У Корсунь-Шевченківському лісгоспі висадять понад 150 га лісів

5kkx093kУ Корсунь-Шевченківському лісгоспі про цьогорічну весняну лісокультурну кампанію потурбувалися ще минулого року. Цьогоріч тут планують заліснити більше 150 га лісів, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Зокрема виростили 1,3 млн сіянців, з них сосни звичайної – 1,1 млн. Більшість насаджень у лісгоспі хвойні, проте із листяних тут висаджуватимуть дуб звичайний і червоний, горіх чорний та акацію. Для висіву в розсадниках та створення лісових культур заготовили майже 9 тонн лісового насіння.

Таких запасів, за словами директора Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василя Яценка, цілком вистачить, аби заліснити усі заплановані площі.

– Загалом цієї весни буде заліснено 125 гектарів, ще на 30 гектарах лісові культури будуть створені восени. Для цього подбали і про технічну сторону питання – у всіх структурних підрозділах достатньо техніки та інвентарю. В планах – придбати ще один плуг, культиватор, борону дискову. Тож новий сезон зустрінемо у повному всеозброєнні, – зазначив Василь Яценко.

Продовжать корсунь-шевченківські лісівники роботу над облаштуванням розсадників крапельним зрошуванням. Так, минулого року у Кумейківському лісництві обладнали поливом шкільне відділення декоративних культур (на площі 0,04 га) та частину розсадника сосни звичайної (на площі 0,2 га). Результатом від впровадження такого методу задоволені, тож в планах – встановлювати й надалі системи автополиву.

Інженер лісових культур Микола Кириленко наголошує, що при посадці лісових культур обов’язково використовуватимуть спеціальні препарати, які захищатимуть сіянці протягом усього вегетативного періоду від шкідників та захворювань, а це сприятиме кращій приживлюваності. Також застосовуватимуть суперабсорбенти, внесення азотних добрив та метод глибокого рихлення.

За прогнозами синоптиків, весна має бути затяжною. Тож як тільки дозволить погода, корсунь-шевченківські лісівники готові розпочати нову лісокультурну кампанію.

Автор статті