У художньому музеї відкрилась виставка з нагоди 40-річчя Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута

ef04fb1e12d9b477a478529c4faa109b_LДитячій художній школі імені Данила Нарбута міста Черкас виповнюється 40 років. Днями з нагоди святкування цієї дати  відбулось урочисте відкриття виставки, яка об’єднала роботи учнів, випускників та викладачів школи.
Історія школи почалась 10 вересня 1978 року у холі та актовій залі Черкаської ЗОШ №12. Далі була міграція по різних місцях ще впродовж кількох років і, нарешті, довгоочікуване своє приміщення по вулиці Хрещатик. Сьогодні у школі навчається 470 учнів. Наразі навчальний заклад має вже дві філії: на вул. Нижня Горова, 4 та вул. Сумгаїтська, 38.
Приміщення на старовинному черкаському Хрещатику – це дарунок містян обдарованим дітям Черкас. Будівля має свою історію: архітектурна пам’ятка 1910 року, найімовірніше, що спроектував його відомий і талановитий архітектор Городецький, будучи молодим архітектором-початківцем.
З 1998 року школа носить ім’я Данила Нарбута – Народного художника України, лауреата Шевченківської премії.
За 40 років 2000 учнів закінчили ДХШ. З її стін отримали путівку у життя художники, дизайнери, архітектори, журналісти, юристи, програмісти, медики, режисери та актори, імениті спортсмени, кулінари-ресторатори, військові, майстри татуювання та викладачі ВУЗів, кандидати наук, професура… Директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун та член Національної спілки художників України Ігор Солодовніков також випускники школи.
Учні ДХШ ім. Данила Нарбута є неодноразовими переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів образотворчого мистецтва, пленерів, фестивалів, шоу. Серед їхніх нагород кубки, медалі, грамоти, путівки на відпочинок та запрошення відвідати інші країни світу.
Варто зазначити, що жодне свято міста не обходиться без вихованців художньої школи. Їхніми роботами прикрашені музеї, парки, школи, розписи парканів, інтер’єрів будинків, тощо. І все це результат титанічної праці викладачів школи на чолі з директором Веселовою Людмилою Борисівною.
За інформацією Департаменту культури та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Автор статті