У госпіталі ветеранів війни відкриють денний стаціонар та соляну кімнату

12512129_941876042575873_2007019562_n

Про перспективи розвитку закладу в 2016-му році розповів головний лікар Черкаського обласного госпіталю ветеранів війни Сергій Задорожний. З основного – відкриття соляної кімнати, орієнтовна вартість облаштування якої коливається в межах 150-ти тис грн, відкриття денного стаціонару на 15 ліжок та закінчення ремонту Центру реабілітації учасників АТО, повідомляють в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Торік у госпіталі ветеранів війни по вул. Ільїна частину площі займав Департамент охорони здоров’я. Після того, як підрозділ почав працювати в облдержадміністрації, у приміщенні виконали ремонт. Кожен фахівець приймає пацієнтів у власному кабінеті, хоча раніше за браком місця доводилося сусідити. Крім того, через обслуговування учасників АТО в поліклініці розширили консультаційну психологічну, кардіологічну та гастроентерологічну допомогу. Обладнали навчальну кімнату для студентів-медиків. На другому поверсі планують розширити стаціонарне відділення денним стаціонаром. За словами головного лікаря закладу Сергія Задорожного, це дасть можливість здешевити лікування пацієнтів, бо вони отримуватимуть процедури в госпіталі, а харчуватимуться самостійно. Денний стаціонар планують відкрити на 15 ліжок. Прийняти пацієнтів він зможе у другому кварталі поточного року.

12540065_941876139242530_2084908640_n

Наразі на лікуванні в закладі перебуває близько 30 учасників АТО. Центр реабілітації для них розрахований на 50 ліжок. Загалом ліжковий фонд госпілалю складає 250 місць.

Серед новацій, які прагнуть запровадити тут у 2016-му році, – облаштування соляної кімнати для проведення гало-  чи спелеотерапії. Одночасно лікувальні сеанси там зможуть приймати 10 осіб.

– Ми помітили, що старі люди часто хворіють на хронічні бронхіти. Крім того, атовці, які служили на передовій, а там холод і сирість, мають також проблеми з бронхо-легеневою системою, – додає Сергій Задорожний.

За декілька тижнів, прогнозують в госпіталі, пацієнти вже зможуть дихати сіллю. Перебування в такій кімнаті впливає на фізичному й психологічному рівні. Сіль чинить бронходренажну, протизапальну, імуномодулюючу дію на респіраторний тракт, що покращує загальний захист організму. Досвід застосування галотерапії підтвердив її високу ефективність. Зокрема, при лікуванні бронхіальної астми, хронічного та обструктивного бронхітів, хронічного гаймориту, сезонної алергії, алергічного і вазомоторного риніту. Так, позитивні результати лікування відзначені у 80-90% хворих.

12540007_941876109242533_2127800601_n

– Всі новації госпіталю у 2016 році, а саме, закінчення ремонту Центру реабілітації учасників АТО, обладнання соляної кімнати стали можливими за ініціативи губернатора Юрія Ткаченка, підтримки депутатів обласної ради та департаменту охорони здоров’я, за що від імені пацієнтів і колективу госпіталю щиро дякуємо, – розповів Сергій Задорожний.

Планів щодо покращення роботи закладу, чимало, говорить головний лікар. Проте, усі  вони потребують фінансування. Зокрема, в госпіталі застарілі рентгенологічне обладнання та УЗД-сканер. Потрібне нове фізіотерапевтичне обладнання, зокрема, апарат мікрохвильової ударної терапії для лікування суглобів, а для перевірки слуху – аудіометр.

 

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті