У державну власність повернули 45 га пасовищ

imgsize

Пасовища загальною площею 45 гектарів та вартістю 1,2 млн грн., що в адміністративних межах Білозірської сільської ради Черкаського району, рішенням Черкаського районного суду повернули у власність держави. Ці землі були протиправно передані в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства, повідомляють у прес-службі прокуратури Черкаської області.

Підставою для судового позову стали результати прокурорської перевірки, які засвідчили непоодинокі випадки незаконного використання земель пасовищ та сіножатей на території Черкаської області. У порушення вимог земельного законодавства такі землі протиправно передаються у власність або в оренду для ведення фермерського господарства, після чого в переважній більшості вони розорюються. Орні землі необгрунтовано збільшуються, хоча землі зазначеного виду використання повинні передаватися саме для випасу худоби, а не для ведення фермерського господарства.

Тож рішенням Черкаського районного суду позов прокуратури Черкаської області задоволено, договір оренди землі визнано недійсним, орендаря зобов’язано повернути земельну ділянку.

Автор статті