У Департаменті соціального захисту населення розповідали про важливість охорони праці на виробництві

???????????????????????????????Про проблеми в галузі охорони праці йшлося нещодавно під час семінару для спеціалістів з питань охорони та експертизи умов праці управлінь соціального захисту населення та інженерів з охорони праці інтернатних закладів області. Мета заходу – привернути увагу керівників органів державної влади та суб’єктів господарювання до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці. На цьому наголосив заступник директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Олег Шимчук.

Як зазначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Василь Драченко, найбільший відсоток нещасних випадків в області припадає на промисловість та сільське господарство. Левова частка цих випадків трапляється внаслідок порушення трудової дисципліни та невиконання вимог інструкції з охорони праці. На жаль, основною причиною виробничого травматизму залишається людський фактор.

− Зараз ми активно працюємо над впровадженням системи управління охороною праці на підприємствах. На 768 підприємствах області така система вже діє, − повідомив Василь Драченко.

Головний інспектор відділу державного нагляду та контролю управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Роман Мотрійчук вкотре нагадав присутнім правила пожежної безпеки. В області з початку року зареєстровано 875 пожеж, з них найбільше – внаслідок необережного поводження з вогнем (372 пожежі) та з причин порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроприладів (250 пожеж).

Крім того, слухачам семінару розповіли, як правильно встановлювати та надавати пільги та компенсації працівникам, що мають шкідливі умови праці.

Автор статті