У День перемоги над нацизмом вітали ветерана війни в Каневі

^4807E7CD4F0A737D02F493C2CDBE6A3D51916954F4DE937328^pimgpsh_fullsize_distr

Зі святом перемоги привітав ветерана Другої світової війни Івана Яременка в Каневі заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв.

92-річний Іван Афанасійович брав участь у боях на фронті з 1943 року. У період війни форсував річки Дніпро, Буг, Дунай, був учасником Корсунь-Шевченківської битви, прориву оборони фашистів біля П’ятихаток.

– Тоді після поранення я потрапив до госпіталю в Новосанжарах, – згадував ветеран. – Після лікування мене направили у військову частину 41 а, гвардійську дивізію 126-го полку, II батальйон, II роту кулеметників. А потім була Корсунь-Шевченківська битва. Багато довелось побачити та пройти, однак ми вистояли і врешті перемогли.

Іван Афанасійович розповів про ті місця, де воював: про Угорщину, Румунію, Австрію, ділився спогадами про перебіг тодішніх подій. Після війни він навчався у Полтавській фельдшерсько-акушерській школі, Київському медінституті та став лікарем-терапевтом. У Канівській центральній районній лікарні з 1972-го року працював лікарем-невропатологом, завідувачем психоневрологічним відділенням, лікарем-наркологом. Нині ж має сина та онуків, які живуть у Каневі.

Між тим, за відвагу та мужність у боях Іван Яременко одержав ряд нагород, серед яких: орден Вітчизняної війни, орден Червоної Зірки, медаль «За відвагу», медаль Жукова, медаль «За победу над Германией». Учора ж Костянтин Омаргалієв вручив Івану Афанасійовичу пам’ятну відзнаку «420 років з дня народження Гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького».

– Попри поважний вік і пережиті події в часи війни, ви не втрачаєте оптимізму, і є гідним прикладом нинішньому поколінню. Ми ж, ваші нащадки, завжди пам’ятатимемо про подвиг героїв Другої світової, – сказав ветерану Костянтин Сапартаєвич та побажав міцного здоров’я, сил і сімейного затишку.

Автор статті