У ЧНУ начальники управлінь АПК Черкащини підвищували кваліфікацію

DSC_8147Днями керівники управлінь агропромислового розвитку Черкащини підвищували свою професійну кваліфікацію у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького .

Такі курси проводяться вже вдруге за ініціативи начальника управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігоря Колодки. Тож цьогоріч представники всіх районів Черкащини мали змогу обговорити з науковцями питання ефективності функціонування та перспективи розвитку підприємств АПК.

DSC_8200

Ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко та викладачі навчального закладу представили для обговорення актуальні теми сьогодення. Зокрема   йшлося про: «Макроекономічні підсумки і перспективи розвитку аграрного сектору», «Сільськогосподарський кооперативний дух: минуле і сьогодення», «Генномодифіковані організми у сільському господарстві» тощо. У рамках програми курсу слухачі також відвідали провідні підприємства міста. та долучилися до круглого столу за участі начальника управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігоря Колодки.

— Очевидно, що українська економіка розвиватиметься не в останню чергу завдяки сільгоспвиробництву, — наголосив, вітаючи учасників курсів, ректор університету Олександр Черевко. — Черкаська область — аграрна. І ця галузь має перспективи. Аграрії активно шукають шляхи подолання викликів, які ставить перед ними сьогодення. А науковці нашого університету якраз допоможуть у цьому.

Ректор університету повідомив, що в новому навчальному році Черкаський національний готуватиме фахівців за спеціальністю «Агрономія». Тож він сподівається на співпрацю з фахівцями, які на районному й обласному рівнях опікуються цією галуззю.

Ігор Колодка зазначив, що минулого року Черкащина була флагманом в агровиробництві. Водночас він акцентував увагу присутніх на проблемних питаннях в агропромисловому комплексі, зокрема зазначивши, що Черкащина не має достатньо потужностей у сфері переробки сільгосппродукції. Потрібно також активізувати і кооперативний рух.

— Спільно ми хочемо зрозуміти, що можемо зробити для аграріїв області, чим можемо їм допомогти, — підсумував він.

— Очікую від курсів багато, — каже Алла Бука, начальник управління агропромислового розвитку Чорнобаївської райдержадміністрації, — хотілося б дізнатися про останні законодавчі новини. Якою цьогоріч буде фінансова підтримка для сільгоспвиробників. Як розвивати тваринництво на Черкащині. Як активізувати кооперативний рух. На ці та інші питання розраховуємо отримати відповіді.

Після  завершення курсу слухачі отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

За інформацією Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Автор статті