У Черкаському районі обговорили особливості створення біоенергетичного селища

energyЦій темі був присвячений семінар-тренінг «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення», який організовано Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Агентством з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) та Біоенергетичною асоціацією України.
«Сьогодні створення біоенергетичних селищ в Україні це комплексне вирішення питання енергетичної безпеки, покращення екологічних показників, заміщення та скорочення споживання газу і як наслідок цього, збереження золото-валютних запасів країни», – зазначив Олександр Домбровський, народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Україна має гарні передумови для динамічного розвитку сектору біоенергетики — значний потенціал і технологічні можливості. В умовах сьогодення це важливі чинники для створення енергетичних селищ», — зауважив в ході виступу Начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Він також розповів про законодавчі ініціативи, які стимулюватимуть створення біоенергетичних селищ та навів успішні приклади проектів з виробництва енергоносіїв з альтернативних видів палива. Юрій Шафаренко зазначив, що такі осередки як біоенергетичні селища матимуть ряд переваг, а саме: покриватимуть, як мінімум, 50% енергопостачання за рахунок енергії з біомаси, виробленої безпосередньо у регіоні, створюватимуть місцеву довгострокову безпеку енергопостачання, сприятимуть розвитку сільської місцевості. Крім того, відбуватиметься заміщення викопних джерел енергії та знижуватиметься шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Під час семінару керівник проекту «Біо-ПРОМ» Агентства з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) Леся Матіюк презентувала німецький досвід створення біоенергетичних селищ. Зокрема, вона зазначила, що перший такий проект було реалізовано у 2000 році на базі селища Юнде. За останні роки вони набули популярності і на сьогодні на базі 160 населених пунктів існують подібні селища. До цього процесу стали долучатися не тільки окремі населені пункти, а й цілі регіони.
За її словами, з метою популяризації концепції та переваг біоенергетичних селищ цього року в Німеччині проводитиметься конкурс на найуспішніший проект з виробництва та використання біоенергії у сільській місцевості. У конкурсі приймуть участь селища, міста та райони, у яких тепло- та енергозабезпечення на 50% складається з виготовленої в регіоні біомаси.

Для України біоенергетика є одним із стратегічних напрямків розвитку сектору відновлюваних джерел енергії. Зрівнявшись з європейських показниками розвитку біоенергетики, Україна могла б істотно посилити свою енергетичну незалежність.

За інформацією Черкаської РДА

Автор статті