У черкаського театру більшає лобістів

20151107_150732

Відстоювати спрямування коштів із державного бюджету на відбудову черкаського театру пообіцяв народний депутат України Юрій Луценко. Разом із керівництвом області й міста він у суботу побував на цьому об’єкті.

У театрі нині тривають підготовчі роботи. Ремонтники вже завершують розбирати завали після пожежі.

– Ми спрямували на це кошти з резервного фонду обласного бюджету, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Чекаємо фінансової допомоги від міста. Також завершуємо всі необхідні процедури з Кабміном – задля спрямування з резервного фонду державного бюджету 16 млн грн. За ці кошти плануємо укріпити конструкції, перекрити дах і встановити вікна в театрі. Щоби вже з наступного року починати внутрішні роботи. Якраз днями матиму зустріч із головою бюджетного комітету Верховної Ради України. Обговоримо з ним і питання нашого театру.

20151107_150808

Усіляко сприяти обіцяє і лідер президентської фракції в парламенті. Юрій Луценко каже: це вдруге в житті він бачить погорілий театр.

– Коли був малим, бачив таке згарище в Рівному, – розповідає народний депутат. – Тільки там від театру майже нічого не залишилося. У Черкасах ситуація краща. І в тодішніх умовах безгрошів’я Рівне змогло відбудувати свій театр. Тому я, звичайно, долучуся до допомоги черкащанам. Ми це зробимо разом: із головою ОДА, з міською владою, з нашою фракцією в парламенті. Активно працюватимемо також із Мінфіном, аби в держбюджеті-2016 обов’язково був рядок про фінансування відбудови черкаського театру. В обласному центрі не може не бути культурного життя. Театр був і є осердям українськості в будь-якому місті.

Нагадаємо, масштабна пожежа в черкаському театрі виникла 1 липня. Там згоріла глядацька зала, впали перекриття між поверхами й обвалився дах. За попередніми висновками фахівців, пожежа завдала збитків на щонайменше 83 млн грн.

Автор статті