У Черкасах на базі автодорожнього ліцею відкрили НПЦ «Автослюсар»

Сьогодні на базі ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» відкрили навчально-практичний центр «Автослюсар» за професією «Слюсар ремонтник. Слюсар з механоскладальних робіт. Слюсар-інструментальник. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», повідомляють в Департаменті освіти і науки Черкаської ОДА.
Головною метою діяльності навчально-практичного центру є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки учнів, слухачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств, організацій, установ, упровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментіві матеріалів.
На створення навчально-практичного центру, а саме на придбання новітнього обладнання з державного бюджету було виділено 266 тис грн. За кошти закладу освіти здійснено ремонтно-будівельні роботи.
Створення Навчально-практичного центру дає можливість надавати такі види освітніх послуг:
• первинну професійну підготовку учнів закладу на сучасному обладнанні;
• короткострокові курси навчання (професійно-технічне навчання, перепідготовка) за інноваційними технологіями автотранспортної галузі;
• стажування (підвищення кваліфікації) викладачів і майстрів виробничого навчання області та України;
• проведення майстер-класів для педагогічних працівників та спеціалістів підприємств автотранспортної галузі регіону.

Перебуваючи в закладі ознайомилися з можливостями новоствореного навчально-практичного центру: переглянули фрагмент уроку виробничого навчання на тему «Розбиральні роботи приладів електрообладнання автомобіля та системи живлення карбюраторних двигунів»; в лабораторії дорожньо-будівельних машин здійснили запуск трактора ДТ-75; оглянули діючі стенди з будови автомобілів; в лабораторії комп’ютерної діагностики автомобілів оглянули обладнання, на якому учні мають нагоду сформувати фахові навички, які знадобляться на шляху професійного становлення.

Автор статті