У Черкасах медики обговорили специфіку слухового сприйняття з мовленнєвими порушеннями в новонароджених

74592344_928191587579812_5486890200325947392_nОбласна конференція на тему: “Розвиток слухового сприйняття у дітей з мовними розладами” відбулася в Черкаському обласному психоневрологічному диспансері 6 листопада. Під час заходу логопеди закладів охорони здоров’я обговорили питання діагностування мовленнєвих дефектів, обстеження стану артикуляційної моторики та надання комплексної медичної допомоги.
Доповідачі акцентували увагу на аспектах ранньої реабілітації новонароджених, наголосили, що останнім часом виокремили особливий напрямок логопедії – превентивний вплив, що передбачає створення єдиної системи радіовиявлення й корекції відхилення розвитку дітей. Це дає змогу своєчасно, з урахуванням сенситивних періодів ескалації, надавати адекватну медико-психологічну допомогу. Зафіксовано, що порушення спотворюють, але не гальмують розвиток дитини. Психіка формується за нормальних умов, а завдяки її високій пластичності стає можлива корекція відхилень і відносна компенсація найбільш тяжких уражень нервової системи. Для функціювання слухо-мовленнєвого аналізатора необхідно формувати в дитини зосередженість і тонкі диференціювання на низький голос.
Зокрема, медики зазначили, що запорукою психічного здоров’я дитини є складний та довготривалий процес розуміння мовлення. Для розвитку імпресивної комунікації особливе значення має емоційне спілкування з дитиною з народження, оскільки в перші місяці немовля сприймає слово як компонент комплексного подразнення.
У 2013 році в черкаських дитячих лікарнях започаткували логопедичний супровід новонароджених. Відтоді у відділенні відбулися певні зміни: збільшився період перебування немовлят на лікуванні з народження й до 6 місяців (раніше – з 2 місяців). Зараз у центрі реабілітації працює логопед, психолог, масажисти та інші профільні спеціалісти.

Автор статті