У Черкасах з’явився музей, присвячений вчителям-учасникам АТО

взятиСьогодні в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбулося відкриття експозиційної зали «Воїни світла», присвяченої освітянам, які були або нині перебувають в зоні АТО. Таких на область тридцять три особи, троє з них загинули на Сході. У музеї представлені речі, малюнки дітей, вірші, документи учасників бойових дій та волонтерів, уламки боєприпасів та ін.

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна, яка розповіла передісторію створення експозиції музею. Наталія Миколаївна зазначила, що у ході щорічної конференції Ліги старшокласників Черкащини у 2016 році було прийняте рішення провести обласну акцію, присвячену учителям-учасникам АТО «Випробування мужністю: освітяни Черкащини на варті миру». Результатом  тривалої роботи учнів та педагогічної спільноти Черкащини стала книга-проект «…Шикувалися воїни світла….  Оповідь про героїв», у якій розповідається про учасників АТО, учителів – воїнів Черкаської області, справжніх захисників Вітчизни і зала «Воїни світла». Частина зібраного матеріалу увійшла до експозиції новоствореного музею.

взяти3 взяти7 Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль наголосив, що експозиція не дарма має назву «Воїни світла», адже присвячена  учасникам Революції гідності, членам добробатів, волонтерам, військовим, які саме за покликом серця об’єдналися задля ствердження української нації.

взяти5– Ми повинні пам’ятати і навчати підростаюче покоління на прикладах сьогоднішніх героїв, які коли треба стали на захист нашої держави. Кожен з нас має оцінювати свої дії через призму їхніх вчинків, – зазначив Віталій Володимирович.

взяти2Принагідно Віталій Володимирович подякував всім, хто долучився до створення музею.

Валерій Данилевський відзначив надзвичайну виховну роль учителя-захисника Вітчизни, який на власному прикладі демонструє, як потрібно любити свою державу.

– Чим справжня педагогіка відрізняється від лжепедагогіки? Тим, що ви, як справжні педагоги, власним прикладом передаєте свій патріотизм підростаючому поколінню. Це все відкладає відбиток в душах дітей, – звернувся Валерій Вікторович до присутніх учителів-АТОвців.

Водночас він відзначив, що в управлінні освіти і науки виховною роботою займається учасник АТО Павло Прибіш, а членом колегії управління став учасник АТО, голова батьківського комітету Черкаської спеціалізованої школи № 20, боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади Олександр Кутній, які особисто знають, чого вартує мир на своїй рідній землі.

взяти6 взяти8Також Валерій Вікторович наголосив на необхідності продовження волонтерської роботи серед учнів навчальних закладів Черкащини.

Заступник директора обласного краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова, яка облаштовувала залу Воїнів Світла,  зробила екскурс експозиціями залу. Також звернула увагу присутніх на те, що книга «Шикувалися воїни світла», як «фіксована історія», потребує вивчення в усіх загальноосвітніх навчальних закладах області.

На заході слово мали педагоги-учасники АТО Богдан  Черниш, учитель математики Жашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради, та Андрій Луговацький, учитель економіки Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Уманської міської ради, які висловили подяку за запрошення на проведення цього заходу і запевнили освітянську громаду, що вони прикладуть усі зусилля для того, щоб передати свої вміння підростаючим захисникам Вітчизни. Мав слово також керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко.

взяти9 взяти4У рамках заходу Валерій Данилевський передав дитячі малюнки, листи, обереги Олександру  Кутньому, члену координаційної ради учасників АТО  в Черкаській області, для відправки найближчим часом в зону бойових дій.

Виставка діє в приміщенні Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників за адресою: вул. Бидгощська, 38/1.

Автор статті