У Черкасах запрацював Центр допомоги у створенні та підтримці ОСББ

осббБлизько 150 жителів Черкащини 16 березня цього року завітали на презентацію новоствореного громадського утворення – Громадська спілка «ОСББ Черкащини». Вона створена як соціальний проект Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» та є антикризовим центром підтримки створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Презентували Громадську спілку у форматі круглого столу, у ході якого перед присутніми виступили організатори: Євгеній Глєбов – директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», Олександр Клиновий керівник Громадська спілка «ОСББ Черкащини», Олег Харченко директор ТОВ «Управляюча компанія «Житло». Виступаючі акцентували на необхідності об’єднання спільних зусиль у питаннях самостійного управління багатоквартирними будинками від стадії створення об’єднань співвласників до безпосереднього надання житлово-комунальних послуг. Відзначимо, головним завданням створення як ГС «ОСББ Черкащини», так і ТОВ «Управляюча компанія «Житло» є створення дійсно прозорих, конкурентоспроможних підприємств, які будуть надавати якісні послуги за демпінговими цінами.

1Серед безлічі проблем, які заважають нормальному створенню ОСББ найбільш проблемним є питання отримання необхідних відомостей про власників квартир. Також учасники заходу звернули увагу на питання отримання пільг і субсидій. Начальник відділу соціальних виплат та пільг Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Алла Нечипоренко пообіцяла сприяти роботі антикризового центру та запропонувала у разі виникнення питань безпосередньо звертатися до Департаменту соціального захисту населення.

Присутніх також цікавило питання відведення та приватизації прибудинкових територій. Заступник начальника управління Держгеокадастру у Черкаському районі Роман Бігун звернув увагу на те, що на цей час ОСББ пасивно ставляться до вирішення питань стосовно приватизації прибудинкової території, що сприяє  можливим незаконним забудовам. Обговорили також питання навчання фахових спеціалістів для управління багатоквартирним будинком. Представник Центру післядипломної освіти, доуніверситетської підготовки та розвитку кар’єри ЧДТУ Віталій Шапошник розповів присутнім про можливість на базі Центру післядипломної освіти, доуніверситетської підготовки та розвитку кар’єри Черкаського державного технологічного університету проходити навчання за напрямом «Менеджмент організацій/управління багатоквартирним будинком», що надасть змогу на професійному рівні самостійно утримувати будинок.

Отримати консультації та дієву допомогу у вирішенні проблемних питань може кожен, звернувшись до Центру допомоги та підтримки ОСББ.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Автор статті