У Черкасах відкрили меморіальну стелу народному вчителю Олександру Захаренку

63715435До 80-ї річниці з дня народження народного вчителя, директора славнозвісної школи над Россю, академіка Олександра Антоновича Захаренка на фасаді 4 корпусу Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, де він навчався, відкрито пам’ятну стелу. Про це інформують в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

1 45141598У заході взяли участь представники обласної та міської влади, духовенства, науковці, колеги, друзі та рідні. Пам’ятну стелу відкрили дружина Олександра Антоновича Віра Петрівна, син Сергій Олександрович, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко.

83822172Звертаючись до присутніх, ректор ЧНУ зазначив, що відкриття стели є великою подією для всіх освітян, адже творчий спадок Олександра Антоновича є духовним підґрунтям та предметом викладання у навчальних закладах, зокрема і в ЧНУ. Олександр Володимирович наголосив, що учнівським та синівським обов’язком кожного є пам’ять про Олександра Антоновича та розвиток його вчення.

22Академік-секретар Відділення загальної середньої освіти НАПН України, дійсний член НАПН України Олександр Ляшенко зазначив, що Олександр Захаренко був непересічною людиною, як вчений, як педагог-гуманіст. Висловив сподівання, що ще протягом багатьох років педагогічна спільнота зі всієї України приїздитиме на Черкащину, аби збагатитися мудрістю видатного вчителя.

57396623Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський наголосив на непересічній особистості Олександра Захаренка та значенні його творчого наукового доробку: «Педагогічна спадщина Олександра Антоновича подовжується та примножується педагогами нашої області. Ця спадщина втілюється і далеко за межами України. Відкрита сьогодні стела буде нагадуванням про те, що у великій плеяді педагогів-гуманістів не тільки України, але і всього світу є ще одне ім’я – ім’я Олександра Антоновича Захаренка, з настановами якого сучасники та прийдешні покоління звірятимуть свій шлях».

Автор статті