У Черкасах відкрилась виставка «Моя гордість – Україна»

???????????????????????????????В обласному краєзнавчому музеї сьогодні розпочала роботу виставка «Моя гордість – Україна». Картини із соломи створює молода майстриня з Монастирищини Ірина Шевчук. Вона працює в такій техніці лише 4 роки і є дипломанткою Всеукраїнської виставки-конкурсу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України.

IMG_8650Пані Ірина каже, що тематика українства є для неї дуже близькою й надихає:

– Коли починаєш створювати певну деталь, хочеться бачити, якою вийде наступна, – розповідає Ірина. – Робота наскільки захоплює, що часто  працюю цілий день. Це надзвичайно цікаво. А навчилась я цьому поступово – зі шкільного гуртка. Тоді викладачка створювала малюнки, а діти – деталі. Я ж вирішила удосконалюватися, взялася за більш складне. Починала з портретів, продовжила вже композиційними роботами.

???????????????????????????????  Ірина Шевчук сказала, що почала активно працювати над роботами з 2012 року. Використовує солому лише природних кольорів: жита, пшениці, ячменю, вівса. Нещодавно заготовила гречану, яка, на її думку, має особливий колір. При цьому матеріал вона не висвітлює та не підфарбовує, бо вважає, що в природі існує багатогранний спектр кольорів.

Місцеві майстри кажуть, що на Черкащині з’явилася ще одна особистість, яка має усе для того, аби розвивати свою творчість та удосконалювати її.IMG_8675

Виставку відвідав і перший заступник голови ОДА Віталій Коваль:

– Вкотре переконуюсь, що Черкащина – надзвичайно багата талановитими людьми. І приємно, що майстри використовують саме патріотичну тематику. Образи, відображені у творах Ірини, – козацтво, Шевченко – є символічними для Черкащини. Техніка виконання, а саме використання стебла пшениці, жита, в чергове підтверджує якою різноманітною є палітра прикладного мистецтва нації. Можливо, відображення навколишнього елементами хліборобних культур сягає часів трипілля. Важливо, що через відродження традицій ми розширюємо простір духовного відродження української національної культури.

???????????????????????????????Після презентації  виставки Ірина Шевчук провела для гостей майстер-клас.

???????????????????????????????Виставка ж діятиме в музеї до кінця липня.

Автор статті