У Черкасах відбувся тренінг для вчителів, які викладають основи робототехніки

9

У продовження тренінгу з навчальних систем LEGO Education, що розпочався 20 січня на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, відбулося навчання для вчителів інформатики на тему «LEGO Education. Набори робототехніки Mindstorms».

Тренінг для вчителів навчальних закладів, які упроваджують системи навчання LEGO, провів методист з робототехніки компанії Пролего Анатолій Василюк.

Навчання мало практично-методичний характер, протягом якого вчителі дізналися не лише про функціональні особливості елементів наборів для занять з робототехніки, але і про методичні аспекти викладання.

До наборів Mindstorms, як розповідає представник компанії Пролего, входять процесор, сенсори, мотор, інші деталі, які можна запрограмувати на різноманітні завдання. Згідно з методикою навчання учням даються базові знання з предмету та створюються умови, за яких вони вирішують нестандартні завдання самотужки, що розвиває нестандартне, креативне мислення.

Серед учасників тренінгу, окрім вчителів, були учні 7-го класу Золотоніської гімназії ім. С.Д. Cкляренка, які розповіли, що для навчання у рідній школі створено всі необхідні умови: закуплено набори для занять з робототехніки, клас обладнано мультимедійним комплексом, є спеціально відведений стіл для підготовки до участі у фестивалі First LEGO League.

«Тут навчаються всі наші друзі по школі. Саме головне, що на уроках з робототехніки цікаво та весело. У майбутньому плануємо брати участь у фестивалях та конкурсах з робототехніки», – зазначають юні конструктори.

Учитель інформатики Золотоніської гімназії Сергій Різник розповідає, що діти відразу влилися в навчання з робототехніки. А заповзятості та ентузіазму можна лише позаздрити – настільки захоплено школярі вивчають новий предмет. «Нещодавно наша команда вже їздила на регіональні збори з робототехніки у м. Києві, де взяло участь 15 навчальних закладів. З-поміж усіх учасників наші робототехніки показали себе на належному рівні», – наголошує вчитель.

Аби поцікавитися як проходить навчання та які вже успіхи мають учителі, на тренінг завітав начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

Валерій Вікторович відзначив надзвичайний потенціал курсу робототехніки для різностороннього розвитку підростаючого покоління: «Спостерігаючи, як учні конструюють та програмують різні моделі роботів, без сумнівів, можна сказати, що вивчення робототехніки дасть гарний початок майбутнім успішним кар’єрам робототехніків, конструкторів. Саме таке навчання, що відбувається в невимушеній атмосфері, де в дітей присутня зацікавленість, є головним мотиватором саморозвитку та успішного здобуття освіти».

За інформацією Департаменту  освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті