У Черкасах відбувся семінар щодо функціонування програми агрострахування

???????????????????????????????У великій сесійні залі обласної ради відбувся розширений семінар з питань практичного застосування та функціонування інноваційної комплексної страхової програми для агробізнесу «Ваш Урожай – Наша Турбота». Нещодавно вона офіційно запрацювала на Черкащині, повідомляє управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Основні принципи функціонування програми детально пояснював провідний експерт з питань агрострахування проекту Міжнародної Фінансової корпорації (IFC) «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» Іван Головенко.

Зокрема він поінформував присутніх, що вищезазначену страхову програму розроблено IFC спільно з компаніями-партнерами – Syngenta, Credit Agricole Bank та страховою компанією «АХА страхування», а також підкреслив, що вона дозволяє суттєво розширити доступ до фінансування аграріїв та сприятиме більш активному використанню агрострахування в Україні.

Протягом засідання спікер висвітлив наступні моменти та пункти  презентованої програми, а саме: розповів про проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії», який він представляє та пояснив мету його діяльності; пояснив принципи вибору партнерів програми агрострахування та підкреслив, що це компанії-лідери у своїх галузевих нішах діяльності; докладно пояснив, що ж собою представляють ризики у сільськогосподарському виробництві та як вони впливають на фінансовий стан господарств, а також навів приклади шляхів мінімізації зазначених ризиків; провів огляд страхових продуктів і їх класифікації; детально розповів про агрострахування та основні поняття, які характеризують його;  охарактеризував партнерську програму «Ваш Урожай – Наша Турбота».

При завершенні презентації експерт IFC Іван Головенко наголосив на тому, що скористатися всіма перевагами новітнього продукту в Україні на даний час мають можливість аграрії лише 3-х областей – Полтавської, Вінницької та Черкаської.

Присутніх також було поінформовано про ще одну перевагу новітньої програми: протягом перших трьох років роботи користувачі отримають спеціальні пільгові умови, консультативну підтримку та можливість взяти участь у тренінгах з агрострахування.

Наприкінці семінару відбулось обговорення питань, що виникли у присутніх та всім були надані фахові відповіді і консультації від керівників та представників компаній, що є партнерами новітнього продукту з агрострахування.

Автор статті