У Черкасах ветеранів війни вітали з перемогою

???????????????????????????????Напередодні Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом в обласній філармонії відбулись урочистості. Тут зібрались ветерани, представники обласної та міської влади, молодь, аби привітати сивочолих героїв з перемогою та вшанувати тих, котрі в часи війни віддали життя за свою країну.

Ветеран Другої світової, інвалід I групи Олег Чернишов розповів, що  в той час дізнався про війну з повідомлення по радіо:

???????????????????????????????– 1941-го року першим пішов на фронт мій батько, у 42-му – старший брат, а 43-го року повістку отримав і я. Мені тоді було 17. І нас таких 27-еро прибули до військкомату. Я став кулеметником, воював на Білоруському фронті, дійшов до Бресту, був у Польщі. Пам’ятаю, як знищували ворогів, як втрачав своїх товаришів, сам був двічі поранений. Поміж тих 27 хлопців повернулись додому живими лише троє. Перемогу ми здобули ціною сотень тисяч життів. Та якби тоді ми її не вибороли, можливо, сьогодні нас не було.

– У ці дні ми урочисто вшановуємо всіх тих, хто поклав голову за свою країну, кращі літа за те, щоб люди жили у вільній, мирній домівці, – сказав перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. – Для українства війна почалася ще у вересні 1939 року, коли нацистська Германія напала на Польщу і близько 100 тисяч українських хлопців у складі війська польського починали боронити Львів. Жодна держава не понесла таких втрат, як наша Україна. Лише за найменшими підрахунками, це понад 8 мільйонів людей, якi віддали свої життя, було зруйновано більше 28 тисяч сіл, котрі потім важко довелось відбудовувати.

5Віталій Володимирович згадав і своїх дідів-фронтовиків, які так само відвойовували рідну землю.

– У ці дні ми носимо на серці «мак», – наголосив Віталій Коваль, – який є символом пам’яті про найжахливішу війну на території Європи, про той подвиг, який здійснили наші діди і прадіди, про те, що лише спільна боротьба всіх націй над нацизмом дала відсіч агресору. І саме ця пам’ять сьогодні робить нас сильнішими. А нині гідні нащадки сивочолих ветеранів відвойовують нашу Богом дану землю на Сході України. Тому закликаю всі покоління пам’ятати про той подвиг і творити могутню, сильну та єдину Україну!

За мужність та патріотизм у роки Другої світової війни Віталій Коваль нагородив ветерана Василя Поповича пам’ятною відзнакою «420 років з дня народження Гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького». До вітань також долучилися голова обласної ради Олександр Вельбівець та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Нагадаємо, 8 травня у День пам’яті та примирення о 23.01 год. у Черкасах на Пагорбі Слави відбудеться мистецька акція «Перша хвилина миру», 9 травня о 10.00 – мітинг із нагоди 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, святкова хода від Соборної площі до Пагорба Слави.

 

Автор статті