У Черкасах рятівників привітали з професійним святом

IMG_2352Вчора, напередодні 17 вересня, коли рятівники відзначають своє професійне свято, привітати людей мужньої професії до 19-ї пожежно-рятувальної частини завітали почесні гості, зокрема й перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль. Урочистості відбулися на території найбільшого державного пожежно-рятувального загону з охорони ПАТ «АЗОТ» Управління ДСНС України у Черкаській області.

Виступаючи перед присутніми, начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь підкреслив, що професійне свято цього року співпадає у часі із відзначенням 20-ї річниці, відколи в Україні було створено Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Його згодом реформувалося вже у Державну службу з надзвичайних ситуацій.

IMG_2445– Історія становлення Служби – це історія, яку, беручи в ній безпосередню участь, писали і ми з вами, – зазначив Віктор Михайлович, – Але попри зміни, нерозривність у спілкуванні між поколіннями, дозволяє розвивати та берегти відомі традиції пожежної охорони, яка з часом логічно трансформувалася у новітню та потужну Службу порятунку.

Віктор Михайлович також пригадав і той факт, що саме з «АЗОТом» пов’язана історія створення в області воєнізованої пожежної охорони. Тут у 1964 році була створена перша воєнізована пожежна частина.

– Сьогодні важко уявити шлях від пожежної частини, яка у 1964 році, не мала навіть гаража для пожежного автомобіля, до одного з найбільших об’єктових загонів державної пожежної охорони. Рівень підготовки особового складу якого, його технічної оснащення, забезпечення обладнанням та спорядженням, справедливо вважається одним з найкращих не лише поміж аналогічних підрозділів, а й взагалі серед гарнізонів державної служби з надзвичайних ситуацій України, – підкреслив начальник управління.

IMG_2392У свою чергу перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль наголосив, що ДСНС має у суспільстві високомий рівень довіри, а професія рятівника високо цінується.

– Людське життя – найдорожчий скарб, – наголосив Віталій Володимирович. – Тому на працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій покладена велика відповідальність за збереження життя кожного громадянина. І приємно, що не зважаючи на складнощі, ви впевнено та сміливо рухаєтесь уперед. Адже розумієте свою надзвичайну відповідальність перед громадою за покладені на вас завдання. Саме через це професія рятувальника високо цінується у суспільстві. Я пишаюся тим, що черкащани, крім забезпечення цивільного захисту в області, також мужньо та чесно виконували усі непрості завдання, що були поставлені перед ними під час перебування їх у складі зведених загонів у зоні проведення АТО.

Окремо Віталій Коваль подякував загону пожежників ПАТ «АЗОТ» за кваліфіковану участь у ліквідації низки надзвичайних ситуацій на об’єктах в області. Зокрема на залізниці поблизу Городища, при пожежі обласного музично-драматичного театру.

Голова правління ПАТ «АЗОТ» Віталій Скляров підкреслив, що адміністрація завжди приділяла велику увагу забезпеченню належних умов несення служби, і наявності сучасної пожежно-рятувальної техніки й обладнання у підрозділах. Тож, на підтвердження своїх слів, голова правління вручив начальнику загону комплект обладнання, яке пожежно-рятувальні підрозділи зможуть використовувати для підйому вантажів вагою понад 50 тонн.

IMG_2404Загалом, за останні п’ять років автопарк двох підрозділів ДПРЗ-1 поповнився трьома сучасними пожежними, спеціальними та комбінованими автомобілями. Крім того, адміністрація підприємства для підрозділів пожежно-рятувальної служби придбала й сучасний бойовий одяг та захисне спорядження.

З нагоди свята, рятувальники з рук почесних гостей отримала Почесні Грамоти, Подяки та відзнаки Обласної державної адміністрації, Всеукраїнської асоціації ветеранів та служби цивільного захисту та Управління ДСНС України у Черкаській області.

IMG_2173 IMG_2309По завершенню урочистої частини гості, ветерани служби та присутні, мали змогу спостерігати за показовими виступами рятувальників, які продемонстрували свої професійні навички під час виконання спеціальних вправ на учбовій вежі та в теплодимокамері. Фахівці ДСНС також продемонстрували зразки техніки, матеріально-технічного обладнання і спорядження, які є на озброєнні підрозділів та рятувальників Державного пожежно-рятувального загону по охороні ПАТ «АЗОТ».

За інформацією управління ДСНС України у Черкаській області

Автор статті