У Черкасах розповіли про правила поводження на воді

111111111111Днями на одному з центральних пляжів обласного центру пройшла масштабна інформаційно-роз`яснювальна акція Управління ДСНС «Безпечне літо». Такі акції Управління стали вже традиційними, адже проходять з року в рік.

Статистика свідчить, щороку на водоймах України через порушення правил поведінки на воді тонуть декілька тисяч осіб. На жаль, Черкащина – не виключення. Цьогоріч тут на воді сталося 22 надзвичайні події, під час яких загинуло 15 громадян, 32 людини вдалось врятувати. Переважна більшість таких випадків сталася в місцях не пристосованих для масового відпочинку. Зрозуміло, що поставити рятувальника в кожному такому місці неможливо, тому найбільш дієвою формою профілактики та попередження трагічних випадків залишається навчання населення основним правилам та діям на випадок надзвичайної події.

18 Чергові навчання під красномовною назвою «Безпечне літо» відбулась в Черкасах на одному з центральних пляжів «Живчик», який користується популярністю серед жителів та гостей міста. Місце заходу рятувальники обрали не випадково: завдяки розвиненій спортивній та пляжній інфраструктурі цей пляж приваблює велику кількість відпочивальників.

До акції залучили водолазів, медичних працівників, психологів та волонтерів. Завдяки чому вдалось донести до громадян, які у цей час перебували на березі Дніпра, основні види загроз та правила безпеки. Просто на очах у людей рятувальники пояснюючи свої дії через гучномовець, для чого потрібні буйки, як треба діяти, коли хтось із плавців потребує термінової допомоги. Медики за допомогою добровольців та спеціального манекену навчали охочих правилам надання невідкладної медичної допомоги, техніці непрямого масажу серця, штучному диханню. Крім того, лікар детально пояснила, які заходи треба застосовувати під час теплових та сонячних ударів.

16Увагу привернули практичні вправи екстремальних психологів Управління, які працюючи із різними віковими групами громадян, навчали тих зберігати спокій та ефективно діяти у випадку загрози виникнення надзвичайної події. Найменші відпочивальники із радістю відгукнулися на пропозицію взяти участь у навчальній вікторині під назвою «Яскраве літо».

19– Щороку напередодні та в розпал пляжного сезону на території області окрім інформаційно-роз`яснювальної роботи, навчань та рейдів на воді, рятувальники Черкащини проводять також інформаційні акції, одна з яких пройшла днями на одному з центральних міських пляжів, – розповів речник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко. – Мета такого заходу – не лише привернути увагу громадян до небезпек відпочинку біля водойм, а й дати базові знання з реагування та рятування, якими повинна володіти кожна Людина.

Додамо, профілактична акція «Безпечне літо» триватиме аж до завершення пляжного сезону в усіх районах Черкащини.

За інформацією Управління ДСНС у Черкаській області

Автор статті