У Черкасах презентували «Браму безпеки»

IMG_0586Сьогодні в обласному центрі відбулася  презентація спеціальної водяної завіси, яка отримала назву «Брама безпеки». Її завдання – уберегти громадян від теплових та сонячних ударів, повідомляють в управлінні ДСНС України у Черкаській області.

Такі ж конструкції вже давно є у багатьох містах Іспанії, Португалії, Греції і навіть сусідньої Польщі. Працюючи на сонячних батареях, вони починають автоматично працювати, ледве вулиці наповнюються духотою та спекою. В Україні ж такий пристрій запрацював вперше.

Замість сонячних батарей, насосу та ємкості із водою, рятувальники вирішили скористатися міською мережею пожежних гідрантів. Конструкцію із залишків будівельних матеріалів, які використовувалися під час поточних та капітальних ремонтів, у підрозділах зібрали за один день. Найбільш затратним та тривалим виявився дизайнерський етап нанесення на конструкцію написів та логотипів.

IMG_0552Як зазначив начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Хижняк, це – спільна ініціатива міської влади та рятувальників, створена з метою запобігання теплових та сонячних ударів, а також для полегшення життя мешканців нашого міста.

– Цей винахід завдяки своїй багатофункціональності є унікальним, адже, окрім охолодження та зволоження повітря, його можна використовувати для проведення дезактивації людей під час можливого хімічного чи біологічного забруднення в зонах біологічної чи хімічної небезпеки, – говорить Андрій Хижняк. – Окрім того, конструкція мобільна. Її можна переносити в будь-яке інше місце.

«Брама безпеки» працюватиме упродовж усього спекотного  періоду.

За інформацією управління ДСНС України у Черкаській області

Автор статті