У Черкасах перевірили готовність обласної мобільної групи оперативного реагування

SAM_6361Сьогодні на території Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля заступник голови – керівник апарату ОДА, голова комісії з ТЕБ та НС Віталій Коваль перевірив готовність сил і засобів обласної мобільної групи оперативного реагування на надзвичайні ситуації в зимовий період. До огляду були залучені фахівці відповідних органів управління та спеціалізованих служб цивільного захисту.

Заступник начальника управління ДСНС України в області В’ячеслав Перевізник зауважив, що обласна група налічує 32 одиниці техніки та 128 спеціалістів особового складу служб цивільного захисту.

– З метою організації заходів оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру в регіоні створено 24 мобільні групи оперативного реагування, – наголосив В’ячеслав Миколайович. – Загальна чисельність техніки становить 341 одиницю, особового складу – 772 особи.

SAM_6335Нагадаємо, до складу мобільних груп залучено: пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС, службу охорони громадського порядку, медичну службу, служби електропостачання, теплопостачання, водопостачання, газопостачання, автомобільних доріг.

Віталій Коваль спільно зі спеціалістами служб оглянув пересувний пункт управління та спеціальний пункт життєзабезпечення, зокрема: приміщення спеціальної комісії та штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пересувний вузол зв’язку, приміщення пунктів відпочинку, харчування, медичної допомоги. Свою готовність також продемонстрували Управління ДСНС, служба охорони громадського порядку, медична служба, служби електропостачання, теплопостачання та ін.

SAM_6366Заступник голови ОДА Віталій Коваль поспілкувався із членами особового складу, зокрема медиками, психологами, пожежниками. Багато з них уже мали досвід участі в ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема під час пожежі драматичного театру, також на Городищині, а тому здатні реагувати вчасно на такі випадки.

– Кожна складова обласної мобільної групи продемонструвала високу готовність до роботи з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, – зазначив Віталій Коваль після проведеної перевірки. – Стовідсотково готові фахівців, відповідна техніка, зокрема комплектування медичних приладів, специфічних засобів для ліквідації завалів, пошкоджень на лініях електропередач, кабелях та ін.

Згідно із затвердженим графіком, перевірки готовності мобільних груп у районах та містах області розпочнуться з наступного тижня.

Автор статті