У Черкасах Олександр Квіташвілі закликав щеплювати дітей проти поліомієліту

dsc_0638геПодивитися, як щеплюють проти поліомієліту на Черкащині та розповісти, чому важливо захищати дітей від цієї інфекції, до обласного центру приїхав Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. Нагадаємо, третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту стартував з 25 січня.

Олександр Квіташвілі відвідав кабінет щеплень у міській дитячій поліклініці №3. Медсестра з 23-річним досвідом роботи Ольга Чубар розповіла, що найчастіше батьки запитують про те, чи вакцина не розморожувалася. Кожен тато чи мама отримують вичерпну консультацію, аби після щеплення батьки були спокійні за стан свого малюка.

Начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям управління охорони здоров’я ОДА Наталя Лакуста повідомила, що за 5 днів у області щепили вже 12 тисяч дітей із 117-ти тисяч тих, хто підлягає щепленню в заключному турі. Проте, епідемія грипу та закриті на карантин навчальні заклади додають складнощів у проведенні вакцинації.

– В усьому світі проблеми поліомієліту не існує, – наголосив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. – Крім країн, які в 2015 році заявили про випадки поліомієліту. На жаль, Україна опинилася у їх списку: Судан, Афганістан, Пакистан і Мадагаскар. Так сталося тому, що упродовж багатьох років в Україні не проводилася тотальна вакцинація проти поліомієліту. Станом на 2015 рік, коли ми почали кампанію, всього в країні було вакциновано 15% дітей. Це страшна цифра, яка нас прирівнювала до африканських країн. І два випадки поліомієліту в Україні кваліфікуються як спалах. Тому було ухвалене рішення почати таку кампанію в усій країні.

Небезпека цих випадків в тому, що виявлений вірус поліо мутував кілька разів, а це означає, що він продовжує циркулювати на території країни. Міністр зізнався, що був від початку турової імунізації настроєний песимістично щодо результатів імунізації, оскільки рівень довіри українського населення до щеплень досить низький. Проте, зазначив він, нині ситуація радикально змінилася.

– Є доступ до інтернету, про все можна прочитати, – додав Олександр Квіташвілі. – І сьогодні в поліклініці нам підтвердили, що батьки питають про те, що дізнаються з мережі. І це добре. Бо вони мають знати якнайбільше про здоров’я своїх дітей.

Перший раунд турової імунізації Олександр Квіташвілі оцінив на «добре», бо щепили проти поліомієліту півтора мільйона дітей, тобто вже не 15% дитячого населення, а 60%. Другий тур підняв цю цифру до 75,1%. Під час третього намагатимуться вийти на рівень охоплення щепленнями 95% дітей.

– Це дасть нам стовідсоткову гарантію, що колективний імунітет буде міцним на багато років і в Україні проблема поліомієліту буде викорінена, – резюмував Міністр. – У світі питання вакцинувати чи не вакцинувати дітей не стоїть ніде. Тож прошу всіх йти до поліклінік і щеплювати своїх дітей. Моєму синові 10 років. Він має всі щеплення відповідно до календаря щеплень, вакцинувався і в Штатах, і в Грузії.

Принагідно Міністр подякував лікарям та журналістам, які долучилися до фахового інформування населення щодо проблеми поліомієліту. А також нагадав, що наявна в країні вакцина проти поліомієліту найвищої якості, флакони з термоіндикаторами. І кожен зможе перевірити, де і як вона зберігається.

Керівник обласного управління охорони здоров’я Михайло Лобас розповів, що з початку епідсезону в області на грип та ГРВІ захворіло більше 8% людей від загальної кількості населення. Наразі для захисту від вірусу свинячого грипу в області наявні 90 упаковок препарату «Таміфлю» та 480 «Релензи».

Варто наголосити, що зростання захворюваності на застуду та грип не є показанням до відмови від щеплень як в Україні, так і в Європі.

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті