У Черкасах обговорюють питання втілення державної та регіонального політики

_DSC1412Підсумки першого півріччя роботи з питань формування та реалізації державної регіональної політики обговорюють у Черкасах. Тут проходить дводенна шоста Всеукраїнська нарада за участі Першого заступника Міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди, Генерального директора Департаменту регіонального розвитку Мінрегіону Олени Бойко, заступника голови Черкаської ОДА Ярослава Березаня, представників Мінрегіону, Мінекономрозвитку, Програми U-LEAD з Європою, керівника Проекту Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва Кшиштофа Сівека, керівників департаментів економічного та регіонального розвитку з усієї України.

UO0A0194Серед основних аспектів упровадження державної регіональної політики у Черкаській області, на переконання заступника голови ОДА Ярослава Березаня, є втілення Стратегії розвитку Черкащини-2020 та Плану її реалізації на 2018-2020 роки. Вперше, відзначає посадовець, до розробки цього документу долучилася Черкаська Агенція регіонального розвитку. Працюючи над ним, залучили до обговорення представників з усіх галузей.

UO0A0283 UO0A0547– Україна зараз на шляху перетворень та втілення реформ, – зауважив посадовець. – Будь-яка реформа починається з ідеї. 2014-2015 роках у нас були лише ідеї майбутніх змін. Добре пам’ятаю, як головам сіл вперше пояснював, що таке об’єднані тергромади, як буде жити ОТГ після об’єднання. Фактично, пояснював усе на пальцях. Зараз же маємо чималий досвід реалізованих проектів та ще більші виклики. Тож нині такі зустрічі надзвичайно корисні. Аби ми могли оперативно обмінюватися здобутим досвідом на місцевому на все державному рівні.

_DSC1378 _DSC1370Цьогоріч 76 % передбачених області коштів з Держфонду регіонального розвитку спрямують на проекти, які відповідають Стратегії розвитку Черкащини-2020 та Плану її реалізації. Водночас, порівняно з минулим роком, суттєво збільшилася кількість проектів з підтримки об’єднаних територіальних громад, які будуть фінансуватися коштом ДФРР.

Фото: Олександра Рибалки

Автор статті