У Черкасах лікарів знову навчатимуть протидії ВІЛ/СНІД

12804280_969219093174901_833149844_nУ Черкасах лікарів навчатимуть протидіяти ВІЛ/СНІДу. Упродовж цього тижня для них читатимуть цикли тематичного удосконалення експерти Українського тренінгового центру сімейної медицини. Усе – аби медики знали, як якісно та повноцінно надавати усебічну допомогу, орієнтовану на інтереси громади й родини та збереження активного способу життя пацієнтів.

Курс «Сучасні технології протидії розповсюдження ВІЛ/СНІД та наркозалежності: роль первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини» прослухають 30 черкаських фахівців. Це сімейні лікарі, педіатри, завідувачі відділень, лаборанти, наркологи, анестезіологи. 19 слухачів – представники районів. Зокрема, з Маньківщини, Смілянщини, Тальнівщини, Катеринопільщини, Чигиринщини, Христинівщини, Канівщини, Шполянщини, Ватутіного.

12821981_969219166508227_845599836_n– У нас є лікарі сімейної практики, амбулаторної мережі, інфекціоністи, дільничні педіатри та інші фахівці, які стикаються з цією проблемою, але не мають достатньо знань, навичок і компетенцій, тобто уміння вирішувати ефективно завдання на своєму робочому місці, – наголосила організатор заходу, фахівець Українського тренінгового центру сімейної медицини Ольга Висоцька. – Наше завдання – допомогти набути ці компетенції, враховуючи останні технології та підходи.

Мета тренінгу – навчити ранній діагностиці.  Ключовим для лікарів щодо питань поширення ВІЛ/СНІДу та лікування інфікованих має стати поняття децентралізації, тобто наближення медичної допомоги до населення. Головне, що повинен зробити кожен фахівець, – виявити групу ризику та спрямувати хворого на терапію, до кабінету довіри. Це і є організаторські функції лікарів. Особливо вони важливі для фахівців первинної ланки меддопомоги. Наразі не всі з них в Україні можуть своєчасно запідозрити ВІЛ-інфекцію.

Тренінг комплексний, побудований за єдиною методологією. Він триватиме упродовж 5-ти днів на базі готелю «Апельсин». По завершенні його учасники отримають посвідчення встановленого МОЗ України зразку, підвищивши свій атестаційний рівень. Навчання безкоштовне. Воно реалізоване в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США Барака Обами з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІДом за підтримки Адміністрації США з ресурсів і служб охорони здоров’я, Центрів контролю та профілактики захворювань США, Міжнародного центру підготовки та освіти у сфері ОЗ Університету штату Вашингтон спільно з Українським тренінговим центром сімейної медицини Національного медичного університету ім. О. Богомольця.

 

Довідково:

Станом на кінець минулого року в області офіційно зареєстровано 6 412 ВІЛ-інфікованих осіб, зокрема 1 152 дитини; захворіли на СНІД – 2 271 особа.

На диспансерному обліку перебував 3 231 ВІЛ-інфікований житель регіону.

Найвищі рівні захворюваності на ВІЛ-інфекцію у розрахунку на 100 тис. населення зафіксовані в Тальнівському районі – 48,8; Черкасах – 41,7; Смілі – 41,4; Жашківському районі – 40,1; Христинівському районі – 39,5.

Джерело, яке підтримує розповсюдження небезпечної інфекції – це споживачі ін’єкційних наркотиків.

Цього року Черкаському обласному центру боротьби та профілактики зі СНІДом виповниться 20 років. У області відкриті 28 кабінетів довіри щодо питань ВІЛ/СНІД, працює 20 сайтів АРТ.

 

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті