У більшості районів Черкащини провели семінари про застосування аграрних розписок

9557Навчальні семінари для сільськогосподарських товаровиробників та представників управлінь агропромислового розвитку, на яких детально роз’яснювали принцип дії, переваги та види аграрних розписок, відбулись у 18 районах Черкаської області. Навчання пройшли 428 агровиробників та представників районних адміністрацій, повідомляють в Департаменті АПР облдержадміністрації.

Їх упродовж листопада-грудня цього року проводили експерти Міжнародної фінансової корпорації Сергій Рабенко, Ігор Дудка та Юлія Вітка. Крім того, у жовтні відбулося п’ять поглиблених навчальних семінарів для 114 нотаріусів області. За їх результатами три нотаріуси Черкащини уже підключені до Державного Реєстру, що дає їм право посвідчувати та реєструвати укладені аграрні розписки у Державному Реєстрі. Інші нотаріуси також подали заяви на підключення до реєстру, які зараз розглядає адміністратор Державного Реєстру.

Починаючи з 2016 року в області планується проведення круглих столів та днів консультацій для агровиробників та кредиторів, постачальників з питань укладення та виконання аграрних розписок.

Нагадаємо, у Черкаській області офіційне відкриття пілотного проекту з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок відбулося 15 жовтня. Його запроваджують з урахуванням досвіду отриманого на Полтавщині, де аграрні розписки були вперше використані на початку цього року. Мета запровадження аграрних розписок в Україні – збільшення доступу сільськогосподарських товаровиробників до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

 

Довідково: упродовж року в Полтавській області уже впроваджуються аграрні розписки. Тут укладено 10 аграрних розписок на загальну суму більше 45 мільйонів гривень. З них 7 уже виконано.

Автор статті