У Білозірській об’єднаній територіальній громаді обрали керівника та нову раду

децент

У день чергових виборів до місцевих рад, свої органи влади – депутатів та керівника громади вперше обирали жителі новоствореної Білозірської об’єднаної територіальної громади Черкаського району. 67,2% голосів виборців отримав сільський голова адміністративного центру, який, власне, і став ініціатором об’єднання, – Володимир Міцук. Про це повідомляють в Черкаській райдержадміністрації.

До складу нової ради відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» було обрано 26 депутатів – три від селища Ірдинь та 23 від Білозір’я. Сьогодні відбулося перше пленарне засідання, де голова сільської територіальної виборчої комісії поінформував раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського голови. Окрім того, цього ж дня були сформовані виконавчі органи влади, які відтепер відповідатимуть за організацію життя людей в об’єднаній територіальній громаді, та прийнято рішення про призначення виборів старости у селищі Ірдинь.

– Вибори, які відбулися в першій в районі об’єднаній територіальній громаді, певною мірою, для них є історичними. Адже ця громада першою розпочне розвиток за новими правилами, отримає конкретні повноваження, вагомі ресурси та преференції, а головне – незалежність у прийнятті рішень, – зауважив голова Черкаської районної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв. – Разом з тим, збільшується і рівень відповідальності перед жителями обох населених пунктів за належну якість їхнього життя. Упевнений, що керівник громади та новобраний депутатський корпус, отримавши довіру виборців, доведуть вагомі переваги децентралізації влади і покажуть приклад ефективного розвитку для інших громад району.

Очільник району нагадав, що об’єднана громада відповідно до Податкового та Бюджетного Кодексів України, починаючи з січня 2016 року отримає нові фінансові надходження та інвестиції від держави, що дасть поштовх до більш стрімкого розвитку, розбудови інфраструктури та відповідно покращення надання доступних соціальних та адміністративних послуг.

Автор статті