Туристичні Звенигородщина, Корсунщина та Чигиринщина: райони розповідають про свої «зелені» садиби

фото 1Зелений туризм окрім підвищення туристичного потенціалу районів, забезпечує ще й створення нових робочих місць задля зайнятості місцевого населення. Як посприяти розвитку зеленого туризму у Звенигородському, Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районах радилися на нараді щодо підсумків роботи служби зайнятості Черкащини протягом І півріччя 2017 року.

– Сільський туризм – це своєрідний вид підприємництва, – зауважує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. – Він включає в себе ведення особистого селянського господарства, організацію різних форм відпочинку у приватній садибі господаря з широкими можливостями використання природного ресурсу, матеріального і культурного потенціалу регіону. Тому для тих, хто проживає у сільській місцевості, має власну садибу, веде особисте селянське господарство і бажає відкрити власну справу у цій сфері, Черкаська обласна служба зайнятості надасть необхідну допомогу у започаткуванні власної справи, а також сприятиме створенню мережі сільського зеленого туризму на Черкащині.

bb99b46bf318751b551afac993673aad_600x1000«Зелена» Звенигородщина

Звенигородщина – це земля, яка дала людству великого генія українського народу – Тараса Шевченка, а сьогодні захоплює своєю мальовничою місцевістю.

Всього на території району діє 2 об’єкти зеленого туризму, які готові прийняти туристів. Це садиби в с. Моринці «Тарасові шляхи» та «Кобзарева колиска». Відзначимо, перша зелена садиба на території Звенигородщини з’явилася ще в 2001 році.

Власниці садиб – дві рідні сестри Віра Чепурна та Лідія Шліхта – систематично співпрацюють з районним центром зайнятості і беруть участь в тематичних семінарах на теми «Як розпочати власний бізнес» та «Від бізнес-ідеї до власної справи».

Тісна співпраця власників садиб налагоджена також з місцевою владою. Сільський голова Євгеній Штанько сприяє розвитку зеленого туризму в селі та надає господарям необхідну допомогу.

Для всіх гостей господині пропонують різноманітні заняття, де кожен бажаючи обере справу, яка буде йому до душі. Це і екскурсії Тарасовими шляхами, кінні, піші та велопрогулянки околицями села, заняття на спортивних тренажерах, настільний теніс, вивчення Петриківського розпису з професійною майстринею, влітку та восени збирання ягід та грибів, купання у ставках, взимку катання на лижах та санчатах, для дітей функціонують ігрові майданчики та міні басейни.

00082341_n3Корсунщина – заповідний край

Корсунь-Шевченківщина вважається однією з найдавніших заповідних територій України, на якій розташовані вражаючі історичні пам’ятки – палацово-паркові комплекси та через яку пролягає мальовнича річка Рось.

В районі діє 5 об’єктів зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби «Наталі» (с. Карашина), «Курінь чорних запорожців» (м. Корсунь-Шевченківський), «Райський куточок» (с. Квітки), «А ми у двох»(с. Селище) та «Мальва озерна» (с. Миколаївка). Перша зелена садиба на території Корсунь-Шевченківщини з’явилася ще в 2004 році.

Для відвідувачів та гостей садиб господарі організовують майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, гобеленів та килимів ручної роботи, послуги перекладача, фотографа, автобусних перевезень

b275269af6874efdae340214581d0d50_600x1000Туристична Чигиринщина

Чигиринщина вважається унікальним куточком Черкащини, який славиться не тільки своєю історією, а й вражає самобутніми культурними традиціями, захоплюючими краєвидами і щирою українською гостинністю.

Всього на території Богданового краю діє 13 об’єктів зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби «Українська кухня «Холодний Яр» (с. Медведівка), «Чарівна гончарня» (с. Боровиця), «Картопляні розваги» (с. Головківка), «Медовий сад» (с. Мельники), «Ясний день» (с. Буда), «Хата Берегині «Дикий хутір» (с. Мельники), «Хата Отамана» (с. Мельники), комплекс з вулико-ліжками, просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» (с. Івківці) та спілка родових помість «Первоцвіт» (с. Івківці). Туристичні шляхи Чигиринщиною традиційно пролягають через ці господарства.

Для туристів і бажаючих відчути весь колорит Чигиринщини власники садиб пропонують проживання в екобудинках, продукцію власного виробництва, екскурсії по Холодному Яру, велотури, розважальні квести та пошуки скарбів, майстер-класи з молотіння снопів, ткацтва, виготовлення паперу, ляльки-мотанки, стрільби з луків та арбалетів, заняття у «Академії картопляних наук» та школі декоративно-ужиткової творчості «Art potato».

Серед успішних проектів зеленого туризму, які реалізовані за сприяння районного центру зайнятості – це започаткування власної справи колишніми безробітними Жанною Довгополою та Сергієм Зарубою.

Жанна Довгопола власниця садиби «Українська кухня «Холодний Яр», яка розташована в с. Медведівка. Жінка на території господарства має власну українську кухню, на якій для своїх гостей, під замовлення, готує справжні національні страви, які можна скуштувати на свіжому повітрі в спеціально облаштованій альтанці.

Сергій Заруба, маючи власну пасіку, більше 10-ти років займався бджільництвом. Тому у нього і народилася ідея не просто займатися підприємництвом, а перетворити своє захоплення в надання послуг у сфері зеленого туризму. За рахунок отриманих коштів для відкриття власного бізнесу, чоловік в свій час придбав додатково вулики і створив у власній садибі для відвідувачів справжній лікувальний комплекс з вулико-ліжками, на яких можна відпочити і оздоровитися завдяки життєвій енергії бджолосім’ї та повітрю, насиченому ароматом бджіл. Водночас Сергій пропонує туристам продукти бджільництва, проводить майстер-класи з виготовлення фігурних свічок з чистого воску. Власноруч вироблені різноманітні вироби чоловік успішно реалізовує.

Подружжя Сергія та Ірини Мельників – це родина, яка розвиває стародавні традиції гончарства на Чигиринщині. Вони з двома неповнолітніми дітьми переїхали з Донеччини до с. Боровиця через військовий конфлікт на Сході. Звернувшись до центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи та відвідавши ряд різноманітних семінарів вирішили відкрити власну справу. Ще до переїзду на Черкащину родина займалася гончарним ремеслом: виготовляла сувенірну продукцію та вироби з глини і кераміки. Об’єднавшись в творчий тандем вони розпочали поступово організовувати свою діяльність та створили  нове підприємство ТОВ «ПДЛ-К». Навесні цього року чоловік вже працевлаштував на підприємство на посаду менеджера зі збуту товарів безробітного, з числа внутрішньо переміщених осіб та отримав від служби зайнятості компенсацію витрат на оплату праці цієї категорії населення.

Для розвитку свого бізнесу, влітку цього року, Сергій скористався шансом отримати фінансову підтримку та взяв участь у конкурсі з написання проектів на тему: «Село: кроки до розвитку», який спрямований реалізувати професійні плани та підтримати ініціативних людей, які проживають у сільській місцевості. Він став одним із 10 переможців конкурсу та виграв міні-грант. Для реалізації своїх задумів від керівника проекту чоловік отримав грошовий сертифікат у розмірі 40 тисяч гривень.

На сьогодні родина у своїй садибі «Чарівна гончарня» виготовляє вироби з глини проводить майстер-класи, а у перспективі планує розширювати своє виробництво, створювати нові робочі місця та надалі співпрацювати із службою зайнятості щодо працевлаштування безробітних.

З Черкащиною туристичною можна ознайомитися ТУТ.

За інформацією обласного центру зайнятості

 

Автор статті