Цьогоріч лісівники Черкащини готові реалізувати 82 тисячі новорічних ялинок

1182 тисячі новорічних ялинок, які готові реалізувати цього року, вирощені на спеціальних плантаціях або ж заготовлені у ході виконання лісогосподарських заходів з догляду за лісовими насадженнями. Такі цифри оприлюднив Черкащини начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко у ході прес-туру у Чигиринському лісництві.

7Щоб забезпечити в повній мірі потреби населення, лісівники підготували і ялини, і сосни, і деревця в контейнерах, які згодом можна висадити у відкритий грунт. Ціни на ялинки не змінилися у порівняні з попереднім роком і становлять від 45-ти гривень. Вартість традиційно залежить від висоти та якості дерева. За ялинку в контейнері доведеться заплатити як мінімум втричі більше, ніж за звичайну (145-200 грн.)

2-1– Найбільш важливим завданням для лісівників Черкащини сьогодні є збереження хвойних насаджень від незаконних рубок, – наголосив Олександр Дзюбенко. – Для запобігання проявам браконьєрства, згідно розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації №771 від 28 листопада 2017 року, протягом грудня проходить операція «Новорічна ялинка». У кожному лісгоспі посилено охорону спеціальних ялинкових плантацій та хвойних молодих насаджень – охорону лісових масивів, чергування на автошляхах цілодобово здійснюють 72 бригади з наших працівників. Традиційно лісівники співпрацюють з працівниками Нацполіції, Держекоінспекції, громадськістю – спільно проводять систематичні рейди. Цьогоріч для боротьби з нелегальними заготівельниками ялинок залучаємо також і новітні технології, наприклад, квадрокоптери, тепловізори, фотопастки.

3 10За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті