«Цьогоріч кампанія із зарибнення Дніпра буде масштабною», – очільник області

20170503_120806Кременчуцьке водосховище зарибнюють на Черкащині. Тут реалізують обласну програму з розвитку рибного господарства. Її ухвалили за ініціативи Черкаської ОДА.

20170503_121540Сьогодні у водойму в межах заказника «Липівський», що на Лівобережжі, випустили понад 5 тонн малька коропа. Це вже третій «транш» цієї весни. Увесь зарибок місцевий – із державного підприємства «Іркліївський риборозплідник».

20170503_120914– Наша обласна програма набирає обертів, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Останні три роки ми активно проводили зарибнення. Цьогоріч воно має бути наймасштабнішим. Зарибнення проводимо коштом обласного та місцевих бюджетів (тих районів, що розташовані вздовж водосховища). Також долучаємо підприємства-забруднювачі водосховища. Окрім того, ми звернулися на державний рівень – до профільного міністерства, щоби отримати додаткове фінансування на цю потребу.

20170503_121830Короп, кажуть фахівці, надзвичайно корисний для водойм. Він допомагає їх очищувати. До того ж ця риба промислова. Поки мальки не розійдуться по акваторії Дніпра – місце зарибнення цілодобово пильнуватимуть.

– Це зарибнення відбувається на території заказника, тому тут загалом посилений контроль, – зазначає начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області Сергій Поліщук. – Охороняємо спільно з водним і рибним патрулями, допомагають громадські активісти. Окрім коропа, водойми області зарибнюватимемо також білим амуром і товстолобиком.

Нагадаємо, збереження довкілля є одним із пріоритетів обласної «Стратегії-2020».

Автор статті